• kredi kartı borcu yüzünden batmış insanları arayıp bulan borcuna çare bulmaya çalışan çare bulamadıklarının ocağına incir fidesiyle koşan şirketlerden biri.

şöyle de bir sitesi var.

http://www.girisimvarlik.com.tr/
  • sadece kredi kartı ile sınırlı olmayıp, bankaların tahsil etmekte zorlandıkları ticari ve bireysel kredi alacaklarını ilgili kredilerin anaparalarını belli bir yüzdesini ödeyerek ihale usulü satın alıp sonrasında çoğu zaman zaten bankanın açmış olduğu icra takibine devam eden şirketlerden biri ve bildiğim kadarıyla en büyüğüdür.

bakıldığında yapılan iş zarar edilecekmiş gibi gözükse de (oğlum koca banka tahsil edememiş alacağını sen nasıl edeceksin hesabı) sonuçta bankaya asıl alacağının küçük bir bölümünü ödediği için borçludan paranın tamamını tahsil ettiğinde hayli kara geçen bir kuruluştur. burada bankanın karı ise takibe intikal eden krediler için ayırmak zorunda olduğu zorunlu karşılığı ayırmamak ve takibe intikal eden kredilerin ölü toprağını üzerinden atmaktır.
  • avukatlar yerine "tahsilat memurları" adı altında, çirkeflik ve korkutma potansiyeline sahip, ne mezunu olduğu bilinmeyen (lise mezunu bile olduklarını zannetmiyorum) insanları işe alıyorlar. bu insanların görevi, borcu olanları arayıp veya sms atıp, korkutmak.. borcun üzerine ne kadar koyabilirlerse, para araklamak.. mutlaka icra dosya numaranızı isteyin ve ilgili daireden kontrol edin. "takipsizlik" veya "usülsüzlük" yüzünden kapanmış, arşive atılmış olabilir dosyanız.. boşu boşuna para kaptırmayın.. "hemen şimdi icra yolluyoruz evinize" sms'lerini de silin gitsin..
  • bugün biriyle tanıştım.
    2005 yılında bir arkadaşının kredi kartına kefil olmuş ve arkadaşı da ödeyememiş.
    rakam 5000 tl.
    kefilin evine icradan el koymuşlar ve evin değeri 120 bin tl.
    "nasıl olur amca öyle şey, böyle saçmalık mı olur?" dedim.
    yardımcı olacam ya, hemen avukat arkadaşa götürdüm adamı.
    icra dosyalarını inceledi arkadaş.
    "yapacak bişey yok" dedi.
    senelik %155 temerrüt faizi işletilmiş dedi.
    5000 tl borç yüzünden adamın evi gitti yani.
    bu nasıl bir adalet, nasıl bir hukuk sistemi.
    avukat arkadaş aynen şunu söyledi;
    eğer zamanında evi başkasının üzerine yapsaydınız, 5-6 bin tl ye bile ikna olurlardı.
    alacak bişey bulamayınca mecbur kalıyorlar.
    ne koparırsak kardır diyorlar.
    5 bin tl lik alacak dosyasını da muhtemelen bankadan 500 tl'ye satın almışlardır.
    belki daha da az bir rakama.
    yani, 500 tl ver borç dosyasını satın al, karşılığında da 120 bin tl'lik ev al.
    bu hizmetin adı da girişim varlık yönetimi.
  • kan emici firma.
  • yanılmıyorsam türkiye'de tahsili gecikmiş( ödenmemiş) alacakların 2012 yılı içerisinde 4.4 milyar liralık kısmını elinde bulunduran( ki o dönemde toplam tahsili gecikmiş borç 8.7 milyardır.) şirkettir. kendisi varlık yönetim şirketleri içerisinde en büyüğüdür. imarın girdiği, adliyenin olduğu her yerde mutlaka bir tanede girişimin borçlusu vardır.
  • yasal mafia
  • mafyanın son hali
  • kendi yazılı teklifini tanımayan kan emici şirket.
hesabın var mı? giriş yap