• maalesef bazen, çok gaza gelindiğinde ya da çok konsantre bi şekilde solo molo çıkarmaya çalışırken kişinin karşılaşabileceği istemsiz eylem.. olmaz demeyin oluyor*

ve genelde gitarın perdelerinde gezinen ele ya da penanın olduğu ele bakıldığı için, salyanın gitara isabet etmesi çok muhtemel bir olasılık oluyor.

ha bazen salya yarı yolda farkediliyor ve küççük bir kafa pozisyonu değiştirme hareketi ile bacağınzla ya da yerle kavuşturabiliyorsunuz salyayı..
  • birtek bende oluyo zannettiğim ama başlığını görünce, tek değilmişim diye düşündüğüm hadise. boktan bişiydir. ilk etapta gitarda tükürüğü de göremezsiniz, heralde yere neyin düştü dersiniz fakat çalarken elinize yapışır.
  • şayet ortamda bir arkadaş bir dost bir birey varsa; "ııyy, ulan bişey oluyo, hop bişey çıktı ağzından, huop süzülüyo olm!" gibi iğrenme, şaşkınlık ve uyarma içerikli serzenişlerde bulunabilir.. lakin o arkadaş da bir gitarist ise ve bu durumdan haberdar veya müzdarip ise ya efendice uyarır ya da pis pis sırıtıp; incoming! diyerekten sinsice bağırır..
  • fazil sayin eline gitar verilmesi sonucu olusacak goruntu butunu.
  • akor basarken, tellerin üzerine damlar. huşu içinde gülümseyerekten dinleyenleri apansız yakalar. suratlar değişir. yüzü silsen olmaz, küfür etsen hiç olmaz. tanrının esprilerinden biridir bu. boğazda kekremsi bi' yumru bırakır.
  • armonika da caliniyorsa gerceklesme olasiligi artan hadise.
    (bkz: bob dylan)
  • konsantremin ağzına sıçmakla birlikte, ne zaman başıma gelse bunun herkesin ben çalarken bana dikkat kesildiği an başıma gelmesinin hayalini kurdurtan, ancak sözlük sağolsun, bunun son derece konsantre olunmuş bir halde meydana gelen normal bir olay olduğunu ve hislerimi, tecrübelerimi milyonlarla paylaştığımı bir tebessüm eşliğinde farz ettiren, eski berbat, şimdiki süper olay.

'çalışırken ağzından salya akmayan gitarist, göt çatalı görünmeyen tamirci gibidir; işini iyi yapmıyordur' diyebiliyorum mutlulukla artık.
  • "müzik aşkımdan kuduruyorum"la toparlanabilecek karizmabozan. ha, ama bu progressive gece şiiri tadındaki lafın darmaduman ettiği karizmayı toplayacak cümle, hareket nedir, onu bilemiyorum. bir tabula rasa lazım gelebilir. yeni bir yer, yeni insanlar, yeni hayat... bu tip (bkz: kendime yeni bir ben lazım).
  • hayal kahvesi'nde telvin konseri izlerken, erkan oğur'un başına gelen olay.
  • (bkz: thom yorke)
hesabın var mı? giriş yap