şükela:  tümü | bugün
 • daha önce filmi de yapılan güney italya mafyasının anlatıldığı dizi film. kitap uyarlamasıdır. filmiyle yarışacak şekilde başarılıdır. ilk iki bölümü haricinde türkçe altyazısı henüz yoktur. divxplanetçilere buradan sitemlerimi yolluyorum.

  http://www.imdb.com/title/tt2049116/
 • süperötesi dizi.çok zor beğenen biri olmama rağmen bu dizi aşmıştır benim gözümde.12 bölümün tek dakikası bile sıkmadı.sezon finalindede öyle bir ters köşe yapmıştır ki sezon 2 yi dört gözle bekler oldum.kitabınımı alsam?altyazı sıkıntısı var ama.dizide ağır italyanca konuşulduğu için ingilizce altyazı tam uymuyor, türkçeye çevirende ing altyazıdan çeviri yaptığı için bazı yerlerde kopmalar var.bunu italyanca bilgimden dolayı demiyorum:)italyanca bilen biri çevirse diziyi daha iyi olur..
 • son dönemde izlediğim en kral dizi. merakla 2. sezonunu bekliyorum.

  --- spoiler ---

  mafya babası don pietro'nun şampanya kadehine işeyip sadakat testi için en yakın adamı ciro'ya içirdiği sahne müthiş ve bir o kadar da iğrençti.

  --- spoiler ---
 • kıymeti bilinmeyen, kült olmaya aday dizi.

  "hayat kadar gerçek." denir ya, tam olarak öyle bir yapım.

  oyunculuklar, konu, atmosfer, kurgu, enfes.

  taş gibi vurur, taş gibi sağlamdır.
 • izlediğim en gerçekçi mafya dizisi. özellikle mafyanın acımasızlığı ve gözü karalığı çok iyi işlenmiş. italyan mafyası deyince, babalardan oluşan bir konsey gelmesin aklınıza hemen; çünkü bu mafya sokakta, apartmanlarda... napoli'nin "arka sokaklarının" ne kadar tehlikeli olduğunu anlatırlardı, doğruymuş, yolda yürürken bile gümbürtüye gitme ihtimaliniz var.

  dizi müzikleri gayet hoş, diyaloglar italyanca ve yer yer ispanyolca. oyuncular rollerinin hakkını vermişler. özellikle ciro di marzio karakteri efsane olmuş.

  sürprizlerle biten, abartıya kaçmayan, çatışma ve dram sahneleri çok doğal ve başarılı bir sezondu. bu tarz yapımlardan hoşlananlar varsa kesinlikle kaçırmasın.
 • --- spoiler ---

  ciro di marzio yazilir, adam diye okunur
  --- spoiler ---
 • 2. sezonun çekimlerine haziran ayında baslanilan, mart 2016'da vizyona girecek olan dizi.
 • the sopranos'dan sonraki en iyi mafya dizisi. the sopranos sosyolojik olay örgüsü ve oyuncu kadrosuyla her zaman 1 numarada kalacak fakat gomorra'da acımasız gerçekçiliği ve mafya işinin sokak boyutunu göstermesi açısından 2. numarayı kesinlikle hakediyor. üstelik milyonlarca dolarlık bütçeli hollywood dizisi de değil.