• kabız oldum, bağırsak kanseriyim sandım.

kalbimde bi çarpıntı oldu, kalp hastasıyım sandım.

alerji oldum, bel soğukluğu sandım.

gözüm mikrop kaptı, kör oluyorum sandım.

siz siz olun, google' a danışmayın hastalık konusunda.
  • bugün sol kulağım çok ağrıyordu,biraz da şişmiş gibiydi sağa göre ve hemen google'ye kabakulak yazdım.sonra baktım belirtilerle pek uyuşmuyor ama uyuşanlar da var.kalktım acilden doktora gittim,onlar da pek kafamı netleştirmedi ama kabakulak değilsiniz falan dediler,en azından rahatladım ama adam akıllı kbb'ye gitmek lazım tabi.
    yani google'den araştırınca pek bir etkisi olmadı ama tanıyı koymuştum şahsen. böyle bir şeyi ilk defa yaptım ve en azından hastalıkla ilgili genel bilgiler edinmiş oldum,bir zararı yok fikrimce.
  • benim bu.
    hem de kendime kuduz teşhisi koyarak.
    ufak bi köpek ısırığından sonra doktora gitmek yerine google'a danışmayı seçtim. ilk müdahaleyi kendim yaptım. sıra kuduz belirtilerine bakarak kuduz olup olmadığımı teşhis etmeye gelmişti. baktım belirtiler arasında 'uyku hali' var. o sırada da saat baya geç oldu tabi, uykum geldi. gönül rahatlığıyla kendime kuduz teşhisi koyarak ağlamaya başladım, ambulans çağırıp hastaneye gittik apar topar. gerekli aşılar müdahaleler yapıldı. kuduz olmamışım, olsam da hemen öyle 2 3 saatte belirtisi çıkmazmış tabi. o kadar gerizekalıyım ki hala akıllandığımı sanmıyorum, hala düzenli olarak kendime hastalık teşhisleri koyuyorum. neyse ki kuduz olmadığımı düşünerek rahatlıyorum.
    lütfen siz yapmayın bunu.
  • çoğu doktor bu hasta tipini bildiği için hastalarına, yazdığı ilaçların prospektüslerini okumamalarını tavsiye eder. bir adım daha ileri gidilip internette hastalıklarla ilgili araştırma yapmamaları da tavsiye edilmelidir bu tür hastalara.

biraz gerzek insandır.
  • bide ruhsal hastalıkların teşhisini koymak var ki o daha da zordur. ben acaba şizofrenmiyim diye baya araştırma yapmıştım. sonra şizofren olmadığıma karar verince acaba kişilik bozukluğumu var dedim. bir zaman da onu araştırdım. şimdi beynimde bir sorun olduğunu düşünüyorum. google araştırmalarım devam ediyor
  • işi zor olan insan, kendimden biliyorum. kasık fıtığı olduğumda bu insana dönüşmüştüm. sonuç olarak kısa bir araştırmadan sonra teşhis koymayı başardım. elbette ortaya çıkan teşhis kasık fıtığı değil testis kanseri oldu. şimdi gülerek anlatmak iyi güzelde o ilk an nasıl angut gibi üzülmüştüm anlatabilmek mümkün değil. neticede yapmamak lazım böyle şeyler ileri derecede geri zekalılıktan başka bir şey değil...
  • google'i bile kiskanacak derecede özgüveni olmayana çok acı koyar bu insan. kendine teşhis koymaya değil fikir sahibi olmaya calisiyordur.
  • eşime hamilelik testi yaptık 600 küsür çıktı . google'da araştırdım. forumlardan birinde "ikiz" olabilir bu kadar yuksekse yazıyordu. tırsa tırsa 15 gün bekledim ultrason için. allahım nolur ikiz olmasın deyü. doktorrr "hmmmmm" dedi. tebrik ederim; ikiz!

tanım: bazen de haklı insan
  • (bkz: doktor google)
  • google ile tanı koyan doktordan daha kötü değildir.
hesabın var mı? giriş yap