• görünmez olmak; birçok şekillerde gerçekleştirilebilen bir büyüdür. en yaygını, kara büyü metoduyla görünmemek istediğiniz kişileri tesir altına almak, ve sizi görmemelerini sağlamaktır. islam geleneğine göre bir evde kuşatılmış olan hz muhammed, evi kuşatanların arasından bu şekilde kolaylıkla geçip gitmiştir.
    bunun dışında kimi savaşçı, kolcularda doğal olarak bulunan kamuflaj yeteneği işlenirse, uygun ortamlarda hemen hemen görünmezlik elde edilebilir.
  • gecenlerde bir yerlerde okuduguma gore mitnin gelistirdigi bir yontemle gorunmez olmak mumkun olabilmekte. ilk denemelerini deniz kiyisinda bir bina uzerinde yapmislar, soyle ki: binanin bir tarafina cok sayida mikro kamera yerlestirip diger tarafina da plazma ekranlar (maliyeti cok yuksek) yerlestirilmis ve bu sayede binanin on tarafindan bakanlarin denizi seyretmesi ve hatta binayi gorememesi saglanmis. ayni yontemin ozel yapim giysiler uzerinde uygulanabilecegini dusunursek bu ozel suitler yakin zamanda amerikan ordusunun vazgecilmez techizati durumuna gelebilir.
  • (bkz: hollow man)
  • spirit online adı verilen bir sitenin iddia ettiğine göre görünmezlik iksir içilerek yapılabilecek birşey değildir.

'görünmez olmak için etrafınızda beyaz ışıktan bir küre hayal etmeniz gerekiyor. zamanla bu kürenin bulanıklaştığını hayal edin. küre etrafınızdaki şekillerin ve renklerin görüntüsünü alacaktır. tamamen etrafınızdaki ışık küreciğinin içinde gizlenmeden önce kürenin içinde solacak (yada kürenin içine solacaksınız ki bu daha muhtemel) ve onun bir parçası olduğunuzu hissedeceksiniz. '

bu spiritualism dedikleri başlık altında para kazanıp insanları kandıran kişiler şunları da ekler:

'ben bunu denedim ve insanlarla konuşmaya çalıştım ancak onlara fiziksel olarak dokunana kadar varlığımı farketmediler ve dokununca da yerlerinde zıplayıp "nerden çıktın yahu, ödümü koparttın" gibisinden şeyler söylediler.'
  • röportajlarda ünlülere sorarlar sık sık: bir günlüğüne görünmez olsanız ne yapardınız?
    pek yaratıcı cevaplar alınamaz bu soruya. zira ünlü olmak, herkes tarafından bilinmek için bilhassa çaba göstermek demektir. bu kişilerin hiç de işine gelmeyen bir şeydir görünmez olmak. en dürüst yanıt 'intihar ederdim' olacaktır sanırım.
  • eger benim gibi caylaksaniz, yazdiklarinizi sadece kendiniz goruyosunuz ve de entryleriniz gorunmez oluyo:p
  • kalabalik bir caddede yuruyor olmaktir.
    insan ne kadar kuytuya kacarsa o kadar gorunur olur.
  • cogunlukla daha cok gorunmek, goze batmak ve ilgi cekmek isteyen insanoglunun genel durtulerine zit olan ama yine de cekici bulunan utopik durum. doyumsuz insanoglunun "kendinde olmayani istemek" arzusunun ulastigi en son noktalardan biri.
  • gorunmez oldugunuzu sanip cartman gibi tum sehre rezil olmaniza neden olabilecek "power".

(bkz: cirilciplak sokakta gezmek)
hesabın var mı? giriş yap