• şuan zirvelere oynayan emita. burdan girilir mi girilmez mi bir bilen varsa yeşillendirsin. arkasından bakıp kalmak istemiyorum.
  • 2 gr'cık altınımla 2 haftada 34? kar ettiren maden.

görüp arttırmalı mı bilinemeyendir.
  • bu yıl sonunda 400 bantlarına gelirse ki büyük ihtimal gelecektir. iki yılda %100 kâr ettirecek yatırımdır. (2019 başında 200 tl civarıydı)

05.08.2020 bugün itibariyle 450’yi aşmış durumda
    06.08.2020 480 oldu.
    06.11.2020 gram altın 540 tl, 1 euro ise 10 tl oldu.
  • alıp unutulması gereken emtia, benim gözümde yatırım aracı.

hatırladığınızda sağlam bir karla gülümsetecektir.

ytd.
  • ömürlük yatırım güvenilir liman.
  • 320 de trenden atladık salak gibi suan 360 ları gördü bekleseydim 12 bin karım vardı. böyle olacağını kimse tahmin etmiyordu,altın işi sabır işi arkadaşlar alayım hemen kar edeyim diye düşünme al 1 sene unut hiç değilse paran enflasyon karşında eriyip gitmez. her kriz bir yatırım fırsatıdır.
  • şubat ayında gramı 320 liradan 40 gram aldığım yatırım aracıdır.inişli çıkışlı bir yol izleyen (bkz: sarı kız) şu sıralar beni oldukça korkutmakta ve keşkelerle aklımı bir süre meşgul etmektedir.yaz aylarında düğünlerin ve törenlerin olacağı düşüncesiyle toplu bir giriş yaptığım yatırım aracını da kurutmuş gibi düşünsem de gerçek hiç de öyle görünmüyor,gramında 40 lira kar bırakarak 360 liraya kadar yükseldi,an itirabiyle karım 1.5 ayda 1.600 lira oldu ancak kendime verdiğim sözden dolayı beklemekte karar kıldım.
    uzun vadede kaybettirdiğini daha önce görmemiş olsam da (bkz: bilemiyorum altan bilemiyorum)
  • 360 tl seyrinde şu an. altın alınır mı? ya da daha da yükselmez diyip satılır mı? bilen birisi yeşillendirebilir mi?
  • acaba düşer mi diye beklediğim sarı kız, sizce düşer mi?
  • düşmez. altının ons fiyatı 1680 dolar şu an. ve 1680 dolar değeri aşılır ise (ki direnç noktasıdır ve aşılacak olması yüksek ihtimal) işte o zaman hedef ons fiyat 1720 - 1740 dolar seviyeleri olacaktır.

ayrıca dolar bu hızla yükselmeye devam ederse (ki edecek) işte o zaman altının bir sonra ki durağı 380 tl/gram olacak. ondan sonra ki direnç noktası ise 400 tl/gram ve bu direnç noktası kırıldığı anda gram altının yeni fiyatı 430 - 440 tl/gram olacaktır.

sadece kendi kişisel yorumumdur. ve her zaman ki gibi (bkz: ytd).
hesabın var mı? giriş yap