• bugünlerde kötü bi şey olduğundan şüphelenmeye başladım zira bu kadar insanın yapmıyo oluşunun bi açıklaması olmalı. ulan çok mu zor bi şey bu etrafına sıcak gülümseyebilmek, yok yok sıcağından vazgeçtim azıcık güleryüzlü olabilmek. işyerinde, otobüste, yolda yürürken, hatta bazen ve en çok da aynada kendine karşı güleryüzlü olabilmek çok mu zor bi şey anlamadım. bi deneyin derim ben çektiği acıya rağmen güleryüzünü başkalarından esirgemeyen insan daha katlanılabilir oluyo.
  • gülmediğiniz bir an hemen gelip neyin var? ne oldu? gibi sorulara maruz kalmaktır. bakarsınız öylece.
  • paha biçilmez ve size özel bir mücevher taşımaktır. takabileceğiniz başka hiçbir aksesuar, giyebileceğiniz başka hiçbir kıyafet bundan daha çok parlayamaz insanların gönüllerine.
  • alışanlar için çok kolaydır. ağlarken bile gülümseyen insana deli demek adettendir tabii.

geçenlerde şöyle diyordum bir arkadaşıma; "sanki ben gülümsediğim zaman şu ağaç da bana gülümsüyor. her şey bana bakıp daha mutlu olacakmış gibi."

bu devirde, bu ülkede, bu olaylar karşısında ve böyle hayatlarda güleryüzlü olmak düpedüz deliliğe övgü.
  • yüce rabbim tarafından bir kaç şanslı insanın içine yolladığı ilahi serotoninin etkisi ile
    gerçekleşen hoş durum.. kişiye sempatik görünme ve kırışıklık olarak geri döner.
  • her zaman size bişeyler kazandırmayabilir...

yaklaşık 1.5 ay önce,1968 model bi vosvos aldım.haliyle yeni alınan aracın belgelerini üstüme almak düştü. plaka değişikliği,ruhsat değişikliği derken bir de sigorta yapılma durumu çıktı meydana.
    işte bu sigorta muhabbeti de istanbul plakalı aracın,eskişehir plakasına geçme süresinde biraz uzadı da uzadı.işte ilk başta poliçe istanbul plakası üzerine kesilmeli,ardından eskişehir üzerine geçirilmeli ki,26 plakayı alabilelim.böyle çetrefilli bi işe düştük.
    çarşı'da böyle rasgele gezinerekten yer bulup,araç sigortası için fiyat alıyorum. öğrenci olduğumuz için de biraz da düşük fiyat olan yerleri not alıyorum.
    bi han içinde bi yer buldum. konuştuk bi güzel anlaştık. adam gayet makul bi fiyat vererek içime su serpti.
    zaten adama dıştan baksan,hafiften mülayim,eli yüzü düzgün birisi.
    herneyse.
    sigorta işini halledicez diye öyle gidiyorum sürekli.
    olay şu şekilde çıktı poliçe için ;

poliçe ilk olarak 34 plaka üzerine yapılacak. bunun ücreti 520 lira.
    ardından poliçenin 2. kısmı 26 plaka üzerine kurulacak, bunun da fiyatı 310 lira.
    26 plakayı teslim aldığımda,plakalar ile beraber sigorta şirketine gidip,önceden kesilmiş olan istanbul plakası poliçesinin ücretini iade olarak alıcam.

konu bu.
    lakin gel gelelim konuya, verilen söz ; " sen plakayı al ben sana iadeyi hemen günü gününe yaparım ".
    ama üzerinden 2 hafta geçti,binbir yalan ile ancak 190 lira para alabildim." ben kalanını 2-3 gün içerisinde sana havale ile gönderirim " demesine rağmen,hala ses yok.
    az önce işyerine gittim. gitmeden önce hemen 1 sonraki duraktaki ptt ye gidip havale gelmiş mi kontrol edeyim dedim. giderken işhanının önünde sigara içerken gördüm. beni gördümü tam olarak bilmiyorum ama işyerine vardığımda,ışıklar açık şekilde ofis kapalıydı.
    1 saat bekledim yok amk.
    aradım 2 saate kadar orda olacağını söyledi.
    şimdi o iki saati beklemek durumundayım.
    az sonr açıkıp gidicem,bir sonraki entry'm nasıl dayak yediğim,ya da nasıl dayak attığım hakkında olabilir. belki de nezaret olayımı anlatıcam.
    elimde nakit verdiğim paranın makbuzu tarzında ismi,tarihi ve imzası olan bi kağıt var. gerekirse polis bile çağırırım. hee "polis bu işlere bakmaz" falan derse de "birazdan cinayet işlicem gelin" falan derim sike sike gelicekler.

siz siz olun,güler yüzü gerektiği zaman gerektiği kişiye gösterin.
  • insanlara bakarken genelde gülümsüyorsanız, bazılarına, onları ciddiye almadığınızı, hatta onlarla kafa bulduğunuzu, düşündürebilen özellik. bu nedenle, güleryüzlü olmak ne kadar iyi niyetli bir samimiyet göstergesi olsa da, alınganlık sınırını aşanların kötü niyetli yorumlaması muhtemel bir özellikmiş.
  • yunusların ister istemez içinde bulundukları durum.
  • güleryüzlü insan; hayatın tüm zorluklarına, haksızlıklarına karşı gülmeyi devam ettirebilen insandır. sempatiktir.
  • nerdeyse tüm dünyada kabul gören ve normal karşılanan bir şeydir ama türkiye'de güleryüzlü olursanız sizi sikmeye çalışıyorlar. evet her anlamda.
hesabın var mı? giriş yap