şükela:  tümü | bugün
  • şimdi efendim yaptığım araştırmalara göre insanlar günde ortalama 8 saat uyuyor (bazı camışlar var 12 saat hatta 15 saat uyuyorlar ama onlara laf anlatmaya gerek olmadığı için hiç değerlendirmeye almayacağım) şöyle bir baktığımızda ise insanın ortalama ömrünün 65 yıl olduğunu görüyoruz.

cahilliğine gençliğine versek az uyuma nimetine de 20 yaşında başladığını kabul etsek 45 yıl yapar.
    45 yıl dile kolay.3 saat uyuduğumuzda günlük 5 saat karımız oluyor. 45 yıl 365 günden 82125 saat yapar. 45 yılda ekstra 6 saatlerden de hooop 270 saat geliyor ne etti 82395 saat. gün cinsinden değerlendirmek için bu rakamı 24 e bölüyoruz ve tam 3433 rakamı karşımıza çıkıyor. yani tam 3433 gün.

3433 gün ulan azmı ulan?
    şu anda ölüm döşeğinde yatan insanlara ne istediklerini sorduğunuzda verecekleri cevabı hepimiz biliyoruz.
    "zaman"
    peki bu zamanı neden camış gibi yatarak geçiriyorsunuz a gafiller?
    bre cahiller.
    time is money diye ağzını yaya yaya konuşmayı biliyorsun ama sana 9.4 yıl ekstra yaşamayı vaat ediyorum elinin tersiyle itiyorsun .
    kalk da az hareket et. en azından doristosu yedikten sonra elini yıkamak için zahmet et de lavaboya kadar gidiver. götünü kaldırmamak için ıslak mendille geziyorsun be ayıptır be ayıptır.
  • ebenizin örekesini tersten görüp mutasyona uğrayarak geçireceğiniz yıllardır. bu zekayla da fazla yaşanılmaz zaten gideri en fazla 9 yıldır.
  • hiç uyuma hiç ölme aq

bu kadar hesaba da gerek yok 8 saat uyudun mu günün 3 te biri boşa gider 45 yılda 15 yıl boşa gider .

3 saat uyuyunca sekizde biri boşa gider 45/8= 5,6

15-5,6=9,4 genc sozelci
  • yanlış biliyorsam düzeltin, insanın ihtiyacı olan 2 saatlik rem uykusunu alması için minimum 7 saat uyuması gerektiğini duymuştum. belli aralıklarla tamamlanıyor gibisinden, 7-8 yıl önce üniversitede araştırmıştım bu arkadaşın dediği yöntem ile değilde davinci uykusu ile o rem uykusunun alınabildiği ve günde 4 saat arayla 20 dakikalık uykunun yettiğini biliyorum. zamandan tasarruf için
  • "günde sekiz saat uyumasına izin verilen denekler, ortalamada en yüksek performansı gösterdiler. sadece dört saat uyumasına izin verilenler, her geçen gün daha da kötü performans gösterdiler. günde altı saat uyumasına izin verilenler normal yaşantılarını sürdürüyor gibiydiler. ta ki deneyin onuncu gününe kadar...

deneyin son birkaç gününde, günde sadece altı saat uyumasına izin verilen deneklerin bilişsel performansı, hiç uyumasına izin verilmeyenlerinkiyle aynı seviyeye düştü. bir diğer deyişle, günde altı saat uyku, iki gün boyunca hiç uyumamak kadar kötü olabiliyor. günde dört saat uyuyanların da performansı düşüktü. bu kişiler, dip noktasına diğerlerinden daha da hızlı ulaştılar."

evrim ağacı
  • mantık hatalarını görmezden gelecek olursak, fazladan yaşayıp ne yapacağını merak ettiğim yazar beyanıdır. neyine yetmiyo hazırda bekleyen ömrün ulan