• o 3 saat hangi zaman diliminde onu da söyleyiverselerdi
  • ebenizin örekesini tersten görüp mutasyona uğrayarak geçireceğiniz yıllardır. bu zekayla da fazla yaşanılmaz zaten gideri en fazla 9 yıldır.
  • yanlış biliyorsam düzeltin, insanın ihtiyacı olan 2 saatlik rem uykusunu alması için minimum 7 saat uyuması gerektiğini duymuştum. belli aralıklarla tamamlanıyor gibisinden, 7-8 yıl önce üniversitede araştırmıştım bu arkadaşın dediği yöntem ile değilde davinci uykusu ile o rem uykusunun alınabildiği ve günde 4 saat arayla 20 dakikalık uykunun yettiğini biliyorum. zamandan tasarruf için
  • geceleri saymazsak 16 yaşındayım bende
  • "günde sekiz saat uyumasına izin verilen denekler, ortalamada en yüksek performansı gösterdiler. sadece dört saat uyumasına izin verilenler, her geçen gün daha da kötü performans gösterdiler. günde altı saat uyumasına izin verilenler normal yaşantılarını sürdürüyor gibiydiler. ta ki deneyin onuncu gününe kadar...

deneyin son birkaç gününde, günde sadece altı saat uyumasına izin verilen deneklerin bilişsel performansı, hiç uyumasına izin verilmeyenlerinkiyle aynı seviyeye düştü. bir diğer deyişle, günde altı saat uyku, iki gün boyunca hiç uyumamak kadar kötü olabiliyor. günde dört saat uyuyanların da performansı düşüktü. bu kişiler, dip noktasına diğerlerinden daha da hızlı ulaştılar."

evrim ağacı
  • mantık hatalarını görmezden gelecek olursak, fazladan yaşayıp ne yapacağını merak ettiğim yazar beyanıdır. neyine yetmiyo hazırda bekleyen ömrün ulan
  • zaten evdeyiz en iyisi uyku
  • bir dönem az uyumaya çalışarak "daha uzun süre hayatın içinde" kalmayı denemiş biri olarak söylüyorum:
    arkadaşlar yapmayın böyle şeyler. bazıları demiş ki dışarıdan takviye vitamin,mineral vs alınarak gerçekleştirilebilir aslında diye. aman düşmeyin bu hataya. takviye ilaç alınımı uzun dönemde kanser riskini artırır bunu unutmayın, vakti iyi değerlendireyim derken erken ayrılmayın bu dünyadan.
hesabın var mı? giriş yap