14 entry daha
  • vakti zamaninda ictj adinda bir kurulusa ermeni sorunu bir soykirim midir degil midir diye butce ayirip arastirma ismarlamis bir zat olarak o gun bugundur yuzbinlerce dolarlik parasini odedigi hukuk arastirmasinin sonucu istedigi gibi cikmayinca yedigi haltin altindan kalkamayan bir asam baskani rolunu oynamaktadir. yahu sen kim oluyorsun da 1948 birlesmis milletler soykirim sozlesmesine gore 1915'teki olaylari yargilatiyorsun? ayiptir, bu millet senin omrun boyunca ekmek parani odemis, siyasal bilgilerde* okutmus, atinalara birlesmis milletlere tokyolara ayda 20bin dolarlik maaslarla buyukelci olasin diye gondermis, sen kalk boyle amatorce bir hareketle devletine ihanet et. olmaz tabii, yarattigin hasari anca boyle radikal turu medyalarda yazip ciziktirmeye calisarak duzeltmeye calisirsin ve hakikaten de acinacak bir durumda olursun. ben sahsen ulkem, vatanim, milletim adina aciyorum.
  • birkaç ay önce hrant dink, etyen mahçupyan, yusuf halaçoğlu ve başka bir kaç kişinin olduğu nazlı ılıcak ın olduğu bir tartışma programında(hangi kanal olduğunu hatırlamıyorum) izlemiştim. radikalde de okuduğumuz zamanlar oluyor yalnız televizyonda ilk kez izlemiştim ve yazı dili kimi zaman kişinin televizyondaki hali için fikir vermiyor. mesela etyen mahçupyan ın yazılarını okduduğunuzda, kendisinin katıldığı tv programlarında bir köşeye çekilip söz verildiğinde ağır birşeyler anlatan birisi bekliyorsunuz ama aynı programda o da yazılarının aksine beklenenden aktif ve anlık müdahaleler yapan birisi olarak karşınıza çıkıyor.

gündüz bey e dönersek. eski büyükelçinin kurduğu cümleler, söylediği sözler, hatta kimi zaman o konudaki bilgisini gösteren fikirler, size "mantıklı bir adam" portresi çizdiriyor. lakin aynı kişiden öyle bir anda öyle bir cümle duyuyorsunuz ki, ki bu yazılarında ise okuyorsunuz ki, değme milliyetçilere/ırkçılara taş çıkartacak niteliktedir. ve daha önce mantıklı bir adam portresi çizmiş aynı kişiden bu cümleleri/fikirleri nasıl duyduğunuz sorusu ile kalakalıyorsunuz. velhasıl gündüz aktan ırkçı olmayacak, ırkçılık yapmak için neden aramayacak, kadar mantıklı birisine benziyor.
  • yazilarinda soylediklerini desteklemek amaciyla psikolojiden faydalanan kose yazari. eski solcu "liberal aydinlar"in bu yola devlet tarafindan ugratildiklari travma sonucu girdiklerini soyler sik sik.
28 entry daha
hesabın var mı? giriş yap