• saça,en kral taçtan bile güzel şekil verdiren nadide aksesuar. ofiste bir bayan bütün kış kafasında güneş gözlüğü ile dolaştı misal. şimdi güneş çıktı, bakıyorum gözlük yok hatunda.
  • iyidir, güzeldir. ayrı bi görüntü verir insana ama camı koyu renkli olanından taktıysan karşı cinsle doya doya kesişme imkanından mahrum eder. çıkarsan hayvan gibi görünebilirsin manitaya. öyle değişik bi olay yani..
  • bana yakışabilecek bir tanesini bulamadığım gözlük çeşidi. 9-10 yaşında bir tane hediye gelmişti ama onu da yatağın üstünde dururken kırmıştım 1 ay olmadan, o zamandan beri bi güneş gözlüğüm yok. aslında şapka insanıyım, dayım sayesinde şapka kullanmaya alıştım, (küçükken her seferinde şapka hediye ederdi*) ama son zamanlarda fazla şapka kullanmanın saçlarımı zikip attığı gerçeğiyle yüzleşince arada deniyorum, ama yok kardeşim olmuyor hiç biri. gidip de yüzlerce lira bayılsam belki çıkar da o kadar para vermem gözlüğe, neyse, şapka insanı olmaya devam edeyim ben.
  • çok özendiğim halde 25 yaşına kadar alamadığım, okul bitip çalışmaya başlayınca ilk aldığım şey...
  • * içeride / kapalı mekanda,
    * birisiyle konuşurken (dışarıda ya da içeride fark etmez),
    mutlaka çıkarılması gereken objedir.
  • etraftaki kızları farkedilmeden kesmek için biçilmiş kaftan.
    kızlar için daha çok kafayı süsleyen obje.

2 güneş gözlüğü arasında fiyat farkı çoksa şu tarz yorumla karşılaşılır: pahalı olanın camı farklı ama, evet.

hiç satın almadım. gündüz dışarı çıkmadığım için bana pek yaramıyor.
  • en az bir defa betonlu, çakıllı zemine düşen ürünlerdendir. betonda sekmeyen güneş gözlüğü olmaz. en az bir kere.
  • %60 gözleri korumak, %40 çaktırmadan insanları kesmek için kullanıldığını düşündüğüm gözlük çeşidi.
  • göz sağlığı açısından gerekli ve kırışmamak için faydalı aksesuar.

miyop derecesi ortalama veya üstü, lens gördü mü allerjiye bağlayan narin gözleriniz varsa, derecelisi makbul. lakin, özellikle hatun modellerinde dereceli gözlük yaptıracakların, seçtikleri modelin cam büyüklüğüne ve bombesine dikkat etmesi gerekiyor. gözlükçümden edindiğim bilgiye göre, büyük ve bombeli camlar derecelendirmeye pek müsait değilmiş. yok ben ille de modaya uyayım, ne eksiğim var güneş gözlüğü mankenlerinden, diyorsanız da anılan özelliklerdeki gözlüğü atıl vaziyette çekmecenizde saklar, benim gibi yeni bir tane yaptırmak durumunda kalabilirsiniz.

ayrıca, bunu takan dolmuşçu amcamızın tom cruise havasına bürünmesi, hanım kızlarımızın ise dudakları aralı pirelli takvimi mankeniymişçesine salınması gibi kanayan yaralarımız için: (bkz: güneş gözlüğü takanların film yıldızına dönüşmesi)
  • her nedense bunu takanlarin insanlarla arasina mesafe koydugunu dusundugum gozluk cesidi. bazen "sizi gidi sinekler sizi" bazen "benim kim oldugumu biliyor musun" bazen de "sen kim oluyorsun ki" cumlesini duyarim uzaktan uzaga. tuhaf.
hesabın var mı? giriş yap