82 entry daha
  • az önce asansör için sıra beklerken kendisiyle bir süredir karşılaşmakta olduğum, fiziği mankenleri aratmayacak kadar güzel bir kadın da hemen arkamda sıraya girdi.

onun arkama geçmesinden hemen sonra da iş arkadaşı olduğunu tahmin ettiğim ve hiç ilgi çekmeyen* bir arkadaşı da onun yanına geldi ve sohbet ettiler. derken o sırada asansör geldi.

kapı açılınca, önceliği bu güzel hanıma vermek için buyur ettim. teşekkür ederek içeri girdi ve ben de tam peşinden giriyordum ki diğer arkadaşı "ben de varım ben de varım!!" dermiş gibi atılarak yanımdan geçerek içeri daldı.

ben de bir an "tabi siz de buyrun" dedim "sahi siz de vardınız değil mi ya, hiç görmemişim" dermiş gibi hissedip kötü oldum ve bu tutumumdan utandım ve iç çatışmasına girdim. ciddiyim.

âdil olmak, anayasamın değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddelerinden biri. güzel bir kadın gördüğünde içine düşüp hayal kuran bir yapım hele hiç yok. hatta genelde de görmeze gelirim. çünkü nasılsa defalarca ona çok güzel olduğu söylenmiş, bunu duymaktan belki de bıkmış ya da egosu bilmem kaçıncı level'a yükselmiştir. benim bakmam, üstüne yorum yapmam ancak level içindeki setlerden birini ilerletecektir. ne gerek var?

niye utandım? asansördeki sahnede, kadına, "önceliği hak edecek kadar güzel. e malum güzel insan da çok yoktur. bu nedenle ayrıcalıklıdır. ayrıcalıklı insan olduğu için ona öncelik tanımalıyım" düşüncemin, âdil olmanın önüne geçtiği için. oysa ya ikisine de aynı üslupla yol vermeliydim ya da hiç cinsiyet konularına girmeden herkesin insan olduğunu hatırlayarak sıramı vermeden devam etmeliydim.

sanıyorum, asansör gibi bir süre sessizlik içinde geçirmek zorunda kalacağımız bir yerde bir erkek olarak kaba görünmek istemediğimden sıramı verdim ama işte böyle olmamalıydı.

bu hikayenin sonucu o iki kadın tarafından belki de hiç böyle algılanmadı ve hatta umurlarında bile olmadım ama ben onların düşüncelerine değil, adaletli geçinen şahsımın bile "herkes eşittir ama bazıları daha eşittir" yapabiliyor olmasına takıldım.

evet zaman zaman konuşulur ya, güzellik ve yakışıklılık özellikle iş hayatında bir avantaj mıdır dezavantaj mıdır? sonuç belli. hatta arttırıyor, eli yüzü düzgün, güzel/yakışıklı mahkumların bile daha farklı yargılandığına inandığımı söylüyorum.
  • avantajı yok, insanlar size bakmaktan sizi dinlemiyor. sürekli repeat modundayım.

şaka lan, kendini güzel zanneden kızlara çok özeniyorum. güzelsin diyeni paralarım!

zorunlu edit: çok güzelim. markayım!

--- spoiler ---

cemile kaya ahaudhdhsaf
    --- spoiler ---
21 entry daha
hesabın var mı? giriş yap