şükela:  tümü | bugün
 • öğrencilerin işini yapmaktan başka her işi yapan 11.45-13.15 arası öğle tatilini kapıda yüzlerce kişilik kuyruk olmasına rağmen son saniyesine kadar kullanan, ukala tavırlı ezik memurlarla dolu saçmalık yuvası.
 • diploma işlemlerini yürütmek için evliya sabrına sahip olmanız gerektiğini alenen söylemeseler de yüzlerindeki her bir mimikle hissetiren, en ufak, sadece 1-2 bilgisayar ya da telefon tuşuna basarak halledilebilecek işlemleri yapmak için bile çalışanlarını epey dürtüklemeniz gereken "resmi"! kurum.
 • mezun olduktan sonra her türlü belgeden tek seferde 10 kopya alınması farz olan yer. her iş için tek tek gitmek psikolojinizi bozacaktır.
 • vampir ogrenci isleri . bir ingilizce diploma ornegine 30 ytl alan fotokopisine ise 13 ytl alan kurumdur . eh nasil olsa mezun olmus yarin obur gun gidecek yurtdislarina , giderayak yolmak lazim demek isterler herhalde .
  insan gibi para alan versiyonu icin ;
  (bkz: bilkent universitesi ogrenci isleri)
 • merkez kampustaki birim, okulda zaten az olan pozitif atmosferi dengelemekle görevlidir. hocalardan iyi niyetli olanlar yüzünden okulun yanlış tanınmasını istemediklerinden, özenle seçilmişlerdir. soracağınız şeylere verebilecekleri cevapların %92.47'si aşağıda sıralanmıştır:

  + hede hödö ne zaman belli olacak acaba ?
  - daha belli değil

  + x'le ilgili öğreni işleriyle konuşun dedi hocalar.?
  - astık duyuru panosuna oraya bak
  + (bakılır) yok orda
  - o zaman daha açıklanmamış demek ki!
  + !#%??

  +günaydın / iyi günler
  - (katatoni) ...

  +(yabancı bir öğrenci dersin yerini sormaya çalışmaktadır) uygağrlik? tağriyh? döers? tağriyh dersiy nerdeğ?
  - (uzun süren bir kesiş, ve ardından..) bilemem!

  +bana x belgesi lazımdı?
  - formun nerde?
  +ne formu?
  -belge istediğine dair form
  +yok
  -al, doldur!
  ...
  +buyrun.
  -makbuzun nerde?
  +ne makbuzu?
  -para yatırdığına dair makbuz.
  +hımm.. nereye yatırıyoruz?
  -yapı krediye
  +ne diyeceğim?
  -ne bileyim ben ne diyeceksin.!
  +yok yani bankaya belirtmem gereken bir şey var mı? hesap numarası falan?
  -onlar bilirler
  +peki.
  ...
  +buyrun..
  - tamam 2 gün sonra al.

  (2 gün sonra)
  +günaydın..
  - ..
  +ben öğrenci belgesi istemiştim.
  -ne zaman?
  +2 gün önce
  - dönem?
  + iki.
  ..
  - yok.
  +yani?
  - öğleden sonra bi daha uğra.
  + öğleden sonra kesin gelir mi? (yoksa eve gideyim, 3 saat daha oyalanmayayım burda)
  - bilemem!
  + (la havle ve la...) ...
 • başbakanlık bursuyla ilgili bir sorunuza "ben başbakan mıyım? git ona sor" diyebilecek* kapasitede insanların bulunduğu yer. ama bazen size iyi davranabilirler. sakın aldanmayın o da planın bir parçası. amaç size umut aşılayıp sonra havanızı almak.*
 • telefonu her daim meşgul olan, son yarım saatte hiç abartısız en az 100 kere aradığım ve fakat ulaşmayı başaramadığım über insanların çalıştığı birim. (hakkını yemeyeyim, 4 senelik öğrencilik+3 aylık işsizlik hayatım boyunca ilk defa dün birisi gerçekten bu kadar yardımcı olmaya çalıştı iibf bankosunda, gerçekten über bir insanmış, sağolsun..) 11.45'e kadar süren beyhude çabalarımın ardından artık pes ettim ve sanırım tam da istedikleri gibi, sadece bir soru sormak için kampüse kadar gideceğim.

  ayrıca allah sizi bildiği gibi yapsın sevgili hü öidb çalışanları. saat 11.45'e kadar açık tuttunuz telefonu ve tam 11.46'da, öğle paydosuna doğru dükkandan çıkarken kapattınız di mi? hemen düştü maşallah ilk denememde! yok yok.. buna inanmak istemiyorum.. biliyorum ki insanlar sabahtan beri -her zaman olduğu gibi- çılgınca sizi arayıp soru ve şikayet bombardımanına tutuyorlar, telefon üstüne telefon geliyor ve ben de tutturamadım aradaki saniyelik boşluklardan herhangi birini.. saat 11.45 oldu ve gelen son telefonu da cevaplandırıp, yavaşça çıktınız öğle paydosuna. hatta bu arada telefon edenler de öğle paydosuna çıkmış olmalı ki, ilk aramamda çat diye ulaşabildim -cevap veren olmasa da tabii ki-.

  (bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
 • 23 ocak sabah 9 itibariyle açıklanması gerek notları hala açıklamayan 4 senedir bi faydasını gömediğim daire.
 • an itibariyle sahte sitelerle baş etmeye çalışmakta ve sağa sola mailler atarak durumu kotarmaya çalışmaktadır. haklı olarak elinden gelen de budur tabi. öğrenelim uyalım hacettepeoib.com adresi sahte bir adrestir ve kullanıcı şifrelerini çalmak için özel dizayn edilmiş bir cinliktir aman diyim.

hesabın var mı? giriş yap