• konsept bir albüm yapılması hususunda baskı yaptığım oluşum:

intro:a trip to green valley(the camels that escaped with donkey)
    1-my grandfather discovered here firstly (the great fight)
    2-daver of alexandria
    3-haki is going crazy (long live seferoğulları)
    4-şaban (father of the crazy haki)
    5-lütfü bey the chosen one
    6-key to green valley (lady leyla)
    7-war at hamamfield (with female opera chorus)
    8-suphi the handsome
    9-a pascha is born (hello battalion)
    10-a night at daver's mansion (come on girls belly dancer has come)
    11-the wrestling (suphi where is your wing?)
    12-ibo pascha
    13-plan for assassination (tosun must be dead)
    14-the real tosun pascha
    outro:a trip to green valley (this is our love garden)
  • "eseri ilk dinledigimde bunca senelik muzik ya$antimda boyle bir esere imza atamamanin verdigi izdirapla kivrandim."

james hetfield
  • aradan siz diyin 7 ben diyeyim 8 sene geçmiş olsa da, bugün hala birilerine dinletip, ''abi nedir bu, süpermiş ya?!'' tepkisini alabildiğim, ortamları neşeye boğabildiğim şarkıdır. böyle de faydacı insanım ama pişman da değilim. yaptım, yaparım, yapacağım.

rahmetli kemal sunal'a, şener şen'e saygı duruşudur bir nevi. o dönemde bir çok filmde karşımıza çıkan bu muhteşem ortaklığı izleyip zevk almış ve hala bu şarkıyı dinlememiş birileri var ise hiç durmamalı, tecrübe etmelidir ve bu mirasın nesilden nesile aktarımı sağlanmalıdır.

hakiki tosun metal budur!
  • yaklaşık 3 haftadır playlistimde olmasına rağmen hakkında methiyeler düzmek bugüne kısmet oldu; öncelikle "2/5 bz taklidi basit bi kolaj" demek haksızlık olacaktır bu eser için... ya da "gençlerin tosun paşa ve kemal sunal'a olan zaafı kullanılmış, bi numarası yok başka" demek.. bestesinin; emek verilmiş özgün bi çalışma olmasının yanı sıra önemli zeka pırıltıları da içermektedir bu eser.. çok güzide ayrıntılara sahiptir..

--- spoiler ---
    solo atan gitaristi takdim etme geleneğinin "tutmayın küçük enişteyi" şeklinde vücut bulması takdire şayandır. girişteki "hadi davranın sazlara kızlar"ı saymıyorum bile.
    --- spoiler ---

(her ne kadar komutan uçan tekme gibi mümtaz bi şahsiyeti takdir etmek haddime düşmezse de naçizane görüşlerim bunlardır)
  • muhtemelen buna benzemektedir:
    http://www.funpic.hu/en.picview.php?id=7479
  • tutmamislar kucuk enisteyi. mukemmel olmus, hatta daha da guzel olmus. tebrik ediyoruz. kapatamiyorum...
  • özellikle megadeth etkili riffleri ile beğeni toplamış parça. keman sunal'ın sesi biraz daha kısık tutulsaydı daha iyi olabilirdi.
  • 22 mayıs 2005 fenerbahçe galatasaray maçı sonrası ankara 7. cadde'de, fenerbahçemin şampiyonluk taşkınlıkları sırasında bir taraftarın arabasının bagajını açıp subwooferlarını açığa çıkarmasının ardından yüksek sesle caddeye dinletilen şarkı.

o sırada yol kenarında durmakta olan çevik kuvvet birlikleri de çıkan bir tartışmaya müdahale etmek için şarkının bitmesini beklemekte ve kahkahalarla gülmekteydiler. hemen ardından da galatasaray forması giymiş birisi "alayınızı skerim laayynn!" diye bağırarak kalabalığın içine daldı. tıpkı bir rüya gibi şaçmasapan bir günüme fon müziği olmuş bir şarkıdır özetle.
  • "satanistler nasıl tarihi eserimizi iğfal etti"-nidal nib emasu*
hesabın var mı? giriş yap