• bi’ yunanistan kadar olamadığımız içindir.
  • halk dediğimiz hafta sonu florya plajlarını basan insan toplulukları ise güney sahillerinde onlara her yer yasak olmalı sadece plajlar değil..
    ispanya halkı için konuşuyor olsak iş farklı tabi ben orada kumsala halı yayan ve üstünde karpuz yiyen , kabukları girdiği denize atan hiç kimse görmedim
  • ege ve akdeniz kıyılarının en büyük sorunu.

lüks bir otel, kaliteli bi beach club falan olsa ona bile eyvalla. parasını basmış almış falan diyeceğim ama yok.

4 kişilik aile işletmesi kamping yapmış koca koyu kapatmış. haziran 15 den önce eylül 15 den sonra adam koyun girişine demir kapı çekmiş kilidi vurmuş sokmuyor kimseyi.

urlada, foçada karaburunda falan bi sürü koy var böyle.

bütün koylar tutulmuş. mis gibi koylar keşfediyorum bi bakıyorum girilmez levhası. neymiş bilmem ne kamping, bilmem ne dernek kampı, bilmem ne özel mülkü.

anlamadım biz de mi bi koyu kapatsak acaba?? illa bi bakan falan tanımak lazım mı yoksa kafamıza göre kapatabiliyor muyuz? bilgisi olan var mı ona göre demirciye sipariş geçeyim.
  • halk plajlara gelene kadar daha neleri neleri yapamıyor. misal yolda ilerleyemiyor 2 km, benzini var, arabası var, ama gidemiyor. adım başı tünel, adım başı köprü ücreti.
  • anlamadigim durum. plajlar nasil ozel mulke cevrilebiliniyor?

bu yasal degil. jandarmaya polise ihbar edin. baro neredesin?
  • (bkz: kiyi kanunu)böyle bir kanun vardı sanrım
  • alanya manavgat civarında halkın girişini engelleyen otel veya işletme varsa, yıldızı kaç olursa olsun lütfen yeşillendirin..

gidip onların koydukları şezlonglara oturma veya onların şezlong aralarına havlu serme olaylarından bahsetmiyorum..

ön kısımlara veya iki otel arasındaki boş herhangi bir yerde kısıtlama oluyorsa mesaj atmanız yeterli..
  • yanlış bilinen durum. şöyle ki eğer plaja gidip havlunuzu serip denize girerseniz kimse size karışamaz ama gidip adamların şezlongunu alıp şemsiyesini kullanırsanız parasını ödemek zorundasınız. türkiye'de bu şekilde girmediğim plaj kalmadı. sadece haklarınızı bilin yeter. bu ülke hepimizin bazı magandalara imkan vermeyin.
  • medeniyetle ilgisi olmayan, hukukuk egemen olmadığı, çete, mafya, örgüt, siyasi suç oluşumları, rantçı bürokrasinin halkın temel haklarını gaspettiği, üçüncü dünya ülkelerinde görülen bir durum.

ülkemiz, kıyı ve kumsal uzunluğu olarak dünya birincisi olabilir. gel gör ki, anayasanın, kıyı kanununun emrettiği kıyıların devletin hüküm ve tasarrufunda olduğu, herkesin kullanabildiği hükmü geçersiz.

işte mafya ülkesi budur. be bu durum artarak devam ediyor. şimdilik mafya kıyı, orman, kaldırım, arazi gibi yerleri gasp ediyor. ileride sokak başlarını tutup camilere girişten bile para alabilirler. siyasiler topyekun bu işin ardında. devlet tüm teşlilatıyla bu işe destek oluyor. hadi akp malum diyeceğim ama chp belediyeleri daha fena. insan chp başa geçerse iyice siki tutarız diye düşünmeden edemiyor.

bu ülkede devlet desteksiz çete, mafya vs. olmaz olamaz. tabi mafya da belli kuralların dışına çıkmamaya özen gösteriyor. döverek topuğuna sıkmak yerine mülkün etrafını çeviriyor filan.

basın ve duyarlı çevreler de bu olaya ilgisiz.

halk plajlara akın etticilere de bir çift sözüm olacak. hadi diyelim zaten ülkenin durumu ortada, bu işten para alınacak. o zaman devletin direkt olarak kendisi alsın bu parayı. vatandaş ne diye mafyaya para kaptırsın? zoruna gider adamın. plajları fiyatlandırırsın. gerekirse müze kart gibi bir sisteme geçersin. karşılığı devlete geçer. ne mafyaya ne de onlardan pay alan rüşvetçi orospu çocukları avucunu yalar.

işte hukuk devleti denilen kavram kabaca budur. dünyanın en zengin, en liberal, en kapitalist, ve kıyı imkanları dar olan amerika da bile uygulama böyle. sikik yunanistan'da böyle. sende böyle değil.çünkü senin her açıdan dengin suriye.
hesabın var mı? giriş yap