• balıkesirde ki konseri iptal edilmiş. yine bir konser ve yine bir iptal. tabii ki bölge tarikatçıları ve gericilerinin talebi doğrultusunda iptal edildi. anlayamadığım şey şu, bu tip konserleri yasaklayarak, insanların eğlence hayatlarını kısıtlayarak arzu ettiğiniz nesli oluşturabileceğinizi gerçekten düşünüyor musunuz? yoksa ülkece bunalım geçirdiğimiz bu zor zamanlarda insanların en başta gençlerin eğlenmesini kısıtlayarak onlardan tepki mi göreceksiniz? halen anlayamadınız mı? siz yeni bir insan yaratamazsınız. dindar nesil yetiştireceğiz dediniz, ateist nesil geldi. muhafazakar bir nesil yetiştireceğiz dediniz, seküler bir nesil geldi. anti-kemalist bir nesil yetiştireceğiz dediniz, atatürkçü bir nesil geldi. insanlar üzerinde ne kadar sosyolojik değişim yapmaya çalıştıysanız elinizde batırdınız, neyi yapmak istediyseniz tam tersini doğurdunuz. türk gençleri hiçbir zaman sizin gerici, iptidai hayat tarzınıza adapte olmayacak. yasaklarınız hiçbir zaman gençlerin zihinlerinde yer tutmayacak.

link: https://twitter.com/…ber/status/1677998153851629568
  • beni şaşırtmamış kadın. hande yener çok mu entelektüel, çok mu sanatkar, ilim irfanla yoğrulmuş bir beyni, hayata karşı bir duruşu mu var?

hande yener kim allah aşkına ki bu kadar kızıyorsunuz? o küçük kafasının içinde beyni olduğundan bile şüphe ederim ben. sana kırmızı çok yakışıyor, vurup kapıyı çıkarken aklın neredeydi gibi aptal şarkıları bizlere kazandırmış, aman ne de iyi etmiş ve müzikten zaten anlamayan insanımız da günü birlik şarkılarıyla onu ünlü yapmıştır.

40 yaşından sonra lady gaga olacağım diye saçmalayan, farklı olma çabasıyla büsbütün daha komik hale gelen, her gece uyumadan önce, iki elinin parmak uçlarını birleştirip oluşan üçgenin tepesinden düşünceli düşünceli bakarak;
    'yarın insanlar mutlaka ne yaptığımı konuşmalı, bunun için ne kadar saçmalamalıyım acaba?' diye uykuya dalan, sıradışı olmak için bir yerlerini yırtan bir yurdum kezbanının kendisini madonna zanneden hali.

kızmayın kendisine.
    tepki gösterilecek bir bünye dahi değil.
    bu toplantıya değil gitmek, çağrılmaya cesaret dahi edilemeyen nice sanatçılar mevcut. varlıklarını bilmek kafi. hande yener dilediği yere gidebilir. ağzını açıp cümle kurma potansiyeline dahi sahip olmayan birinin tepki koyması zaten düşünülemez.

ruhunu satmış bomboş insan, çakma. geçiniz.
  • kendi çıkarları için türkiye'ye zarar verenlerin yanında durmaktan geri kalmamış ve güçlünün yanında gözükmek için geçmişine saygı göstermemiştir.. kendisi de artık saygı göremeyecektir türk milleti tarafından.. tarihe not düşülsün..
  • yallah cinler kışkış sözünü görünce şaka sandım. meğer gerçekmiş. hande yener'i dinlemiyorum zaten ama üzüldüm gene de. bir insan bu kadar kötü bir şarkı yapmamalı, bu kadar düşmemeli. ne biçim şarkı bu öyle? hande hanım ne yapıyorsunuz? kafamda deli sorular.
  • müzik piyasasında dünkü tıklanma sayısı ile bugünü kiyaslayanlari göstermiş.

hande yenerin deli bile şarkısı tarkan'ın tüm şarkılarından daha çok tık almış, o sebeple hande daha iyiymiş. buradan yola çıkarsak aleyna tilkinin şarkısı türkiye'nin en iyi şarkısıdır.

bu devirde tıklanma sayısı ile kaliteyi ölceceksek yazıklar olsun bizlere. o sayıya ulaşmak icin kaç tane fan gece gündüz çalışıyor biliyor musun? hatta kimileri çalışmıyor. otomatik programı kuruyor arka planda ip yenilenip sürekli sayı artıyor.

tarkan'ın kıs güneşi, kır zincirlerini, dudu, kuzu kuzu, şımarık(bir sürü yabancı şarkıcı cover yaptı) şarkıları şimdi çıksa idi görürdün tıklanma sayılarını.

10 yıl sonra tarkan mi daha çok hatırlanır aleyna tilki mi hande yener mi? ayrıca nasıl hatırlandığı da önemli. buna cevap verdiğinde sanatçı tanımını yaparsın güzel kardeşim
  • tarkan'a laf etmiş.
    şimdi tarkan'a laf etmek için önce senin ondan bir tık iyi olman lazım.çıtayı yükseltmiyorum bak bir tık diyorum.
    sonra albümlerinden hit parçalar çıkması lazim. parçalar diyorum çoğul bak.
    ayrıca şarkıların bir havası olmalı..ha en önemlisi senin olmalı.emeğin olmalı . arak olmamalı. sözler yazabilmelisin. kliplerinde oranı buranı açmadan şarkının maneviyatı ile listelere girebilmeli adından söz ettirebilmelisin.
    o ara kiminle nişanlıysan onun sevdiği tarzda müzik yapıp kendini bitirip sonra "yav değişiklik arıyordum" demekle sanatçı popçu olunmuyor. bak tarkan'a bildik bileli aynı tarzda ileri adımlarla yürüyor.
    son ve en önemlisi tarkan'a laf etmek için az biraz okuyup adamın bugüne kadar yaptıkları,katıldığı sosyal olaylar, yürüttüğü çalışmalara bakmalısın..gerçe tarkan her yaptığı iyiliği kameralar önünde yapmadığı için bunları önce güzelce araştırabilmelisin.

yani tarkan'ın herhangi albümü veya şarkısı kötü olsa dahi(ki ben son albümü de beğendim ) senin en iyi dediğin parçandan bin kat iyidir.
  • senelerdir kasa kasa yapmaya çalıştığı kaliteli kadınım imajını, zannımca yeni albümünün satmaması sonucunda, sabah sabah seda sayana çıkarak silmiş şarkıcı..ben izlerken o teyzelerden birisi" bence hande hanım babası ile üvey annesine hebele höbele sebeplerden dolayı kırılmış" diyordu..

bundan önce de bir demecini gördüm gazetede albümü "türk insanının anlayacağı cinsten değil" miymiş neymiş.. biz de zaten hepimiz davut güloğlu dinliyoruz, elektronik diyince de aklımıza kahve makinası, kumanda filan geliyor.. kaliteli müzikten anlamak için de türk olmamak gerekiyor..

madem hitap etmeye çalıştığın kitle farklı, madem dünya satandartlarında müzik yapıyorum diyorsun o zaman ne diye karga bokunu yemeden evinden çıkıp studyoya koşturan teyzelere anlayacakları cinsten olmayan şeyler hakkında konuşuyorsun diye de sorarlar adama.. dimi?
  • kendisine yazık eden şarkıcı.

2000-2007 yılları arasında yaptığı işler rakipsiz ve mükemmeldi. çıkardığı her albüm bir öncekinden daha başarılı oluyor ve üstüne koyarak ilerliyordu kendisi. bu albümlerden apayrı benim açımdan ismiyle müsemmadır. ancak kendisi hipnoz albümüyle birlikte bir bocalama yaşadı ve bir daha toparlayamayarak kariyerini berbat etti.

sanırım art arda yaptığı albümlerin iş yapmaması sebebiyle kapıldığı panik kendisinin sonu oldu. aslında sonu oldu demek doğru değil zira hande yener bitmez, bitemez ancak şu an bulunduğu konumdan çok başka bir yerde olabilirdi doğru adımları atmış olsaydı.

peki bu kadın nerede hata yaptı? sanırım ilk hatası yaptığı her işin beğenilmesi sonucu oluşan göt kalkıklığı sebebiyle "ben osurup ipe dizsem tutar ve dinlenir." diye düşünmesi. zira her yaz albüm yapma hevesinin başka bir açıklaması olamaz. halbuki ilk çıktığı zamanlarda en az iki yıl arayla albüm yapıyordu kendisi. böylelikle hem onca emek verip uğraştığı albümler dinleyici tarafından sindiriliyor hem de kendisi bir sonraki albüm için daha sağlıklı çalışma imkanı buluyordu. aşk kadın ruhundan anlamıyor albümü bir ton hit çıkardı mesela. ancak işler kötü gitmeye başlayınca her yaz mutlaka albüm çıkarma telaşına düşüp çöp çöp şarkılar yapmaya başladı. kimse bana apayrı ve kraliçe albümlerinin aynı özenle hazırlandığını kabul ettiremez.

ikinci ve bana kalırsa en büyük hatası aynı isimlere takılı kalması. erol temizel, sinan akçıl, berksan vb. adamlara komple albüm yaptırdı kadın. 2007 ve öncesinde yaptığı albümlerde sezen aksu'dan mete özgencil'e, altan çetin'den ertuğ ergin'e birçok farklı müzisyenle çalışıyordu ve tek bir elden çıkmayan albümler geniş kitleler tarafından kabul görüyordu. ama kendisi muhtemelen artık eski popülerliğini kaybettiği korkusuyla gidip tek adam üzerinden birden fazla albüm yapınca kendini tekrarlamaya ve çöp işler yapmaya başladı. sinan akçıl ya da berksan'ı kötülemek değil amacım zira ikisi de piyasa şartlarında güzel şarkılar yaptılar hande yener için ancak bu ortaklıklar birkaç şarkı ile sınırlı kalmalıydı. kalitesi tartışılır ama mesela koskoca sertab erener de gitti soner sarıkabadayı'dan şarkı aldı ama aldığı şarkılar kendisine çok yakıştı ve hatta eurovision sonrası gelen çöküşten kendisini kurtarmasına yardımcı oldu ama gidip adama yapışmadı. sen de koskoca hande yener'sin allahın looserı berksan ile işin ne? tamam ya ya ya ya patladı ama o berksan'ın yapıp yapabileceği iş, daha fazlası çıkmaz ondan ki çıkmadı da. bu aralar maalesef berksan bey'in sıçtığı kışkışş adlı şarkı ile kulak tecavüzüne uğruyoruz.

kendisinin bir diğer hatası da ex kayınçosu ördek dudak kuaför kemal doğulu'yu alıp yönetmeni yapması. yemin ediyorum bu mühendis halimle ben daha iyi klip çekerim kendisinden. adam kadına madonna kliplerini kolajlayarak kakaladı yıllarca ve hande yener buna itiraz etmedi. hayır yani luca tomassini ile kim bilebilir aşkı, aşkın ateşi gibi klipler çeken kadın nasıl kendini kemal doğulu'ya emanet edebildi benim aklım almıyor.

sonuç olarak şu an kendisi ağır sıçışlarda. toparlar mı bilinmez ama kim bilebilir aşkı gibi bir şarkı yapmış kadının hala oralarda bir yerlerde olduğuna inanmak istiyorum ben. ya da asıl hande yener 2007 yılında öldü ve yerine israil ajanı yossi kohen geçti.

bu hanım'ın kendisi iyi ama çevresi kötü. allah güzel insanlarla karşılaştırsın derler ya hani; bu kadın 2007 sonrası kendisi için hayırlı hiçbir insan evladıyla karşılaşmadı sanırım. umarım bundan sonra karşılaşır da tekrar hak ettiği zirveye kurulur bu bacı. zira ses olsun sahne olsun rakibelerinden fersah fersah ötede bu kadın. ama sanırım biraz saf.
  • güçlünün ve zalimin yanında durmasına şaşırmadığım şarkıcı parçası. "yalanın batsın" adlı şarkısıyla bir kezban olarak başladığı sanat hayatında en bi değişik, aykırı, divamsı biri gibi görünmeye çalışmış fakat bence başaramamıştır.
  • uzaylı şarkısında diyo ya hani " bana uzaylı diyeceksin" diye...

sana uzaylı diyorum hande. çok içten, çok samimi bi şekilde söylüyorum bunu.
hesabın var mı? giriş yap