• bulunmaz bir sese sahip şarkıcı. mehmet akbaş ile birlikte yorumları da vardı. bazı kayıtlarda ismi sadece hani olarak geçiyor. bir sarı saçlı oluyor, bir siyah... ayrıca dj ipek'in (ipek ipekçioğlu) de onun yorumlarını mikslediğini görüyoruz.
  • sesinin güzelliği yüzüne vurmuş iran doğumlu bir kürt şarkıcı. şayet acının bir sesi olsaydı hani'nin sesine yakın bir ses olurdu.
  • iran'ın sanandaj şehrinde doğmuş kürt şarkıcı.

kendisi de sesi de güzeldir.
    bu da bi şarkısı
  • gelmiş geçmiş en güzel seslerden birine sahip. son paylaştığı müziği dünden beri dinliyorum.
  • tahran üniversitesinde müzik eğitimin tamamlayıp almanya'ya yerleşen alternatif kürt müziği sanatçılarından. hem içimi kıpır kıpır ettirip hem de pamuk deryasında aşağıya doğru çekilmiş hissettirmesi kendisini sürekli dinlememe sebep oluyor. sesini havada yakalayıp yutuyorum sanki, doyuyorum.

bence gülbarin şaheser parçası.
    https://www.youtube.com/watch?v=4ajbkclngrm

kürt müziğini en önemli sanatçıları arasında kendisini burdayım diyerek göstermiş.
    https://www.youtube.com/…atch?v=bhdgpj0ki2w#t=7m35s

dinleyin, dinletin.
  • atini süren kovboy cevaben tenahî=yalnızlık demek ki kurmanccada da böyledir bu kelime sadece fonem farkı var.
  • yeni şarkısı rûhî hetaw youtube'da paylaşılmış. yalnız biri soranî'deki tenyanın ne demek olduğunu açıklarsa sevinirim. insan yanlış anlıyor *
  • kendisi de sesi de çok güzel olan kürt sanatçı. iran'da eğitim alıp avrupa'da müzik çalışmalarına devam etmiştir.

sözleri alta bırakıyorum. 2010 yılında yayınladığı gulbarin şarkısı

link

her dem u gava
    esîra çava
    te xistim dava oy oy oy
    buye xewna min

mevanê xeyala min
    kengî bihe mala min
    ji bilî bejn u bala min heyyy

ezim gulbarîna te
    nergîzu nalîna te
    nazdar û şêrîna te te

bîn u welatî
    bo min xelatî
    rojê hilatî hoy
    bila ji bona min

lê bi agîrê sor û hes
    sing u ber mercan u morî
    wej tere hey can û lêv

kanî mekan ya teme
    buhuşt û dunya teme
    keçe evînya teme eee

ezîm gulbarîna te
    nergîs u narîna te
    ezîm ezîm ezîm lo lo lo
    loy loy loy loy loy
  • xoshewista min..birastî jî berî dengê wê bikim min bawerîya evînê ne dikir êdî dikim..
hesabın var mı? giriş yap