şükela:  tümü | bugün
 • evet sevgili arkadaşlar, bu önemli konuya bugüne dek değinilmemiş olması didaktik alter-egomu harekete geçirmiş bulunmakta.

  ilk bakıldığında fazla bir tehdit ifade etmeyen bu tamlama esasında parçalara bölündüğünde hepimizin içindeki yaz korkusunu ortaya çıkarıyor. evet adından anlaşılacağı gibi: "musallat"!!

  ilk olarak havuz ve denizin bize ne ifade ettiğini düşünebiliriz. evet, yaz ayları, mayo-bikini türevi giyecekler, ayaklarımız yere basmadığı için debelenmekte olan vücudumuz, belki burnumuzdan akan sümük, belki de ıslanınca iki yana ayrılmış o şahane saçlarımız. ama belli ki hareket alanımız kısıtlı.

  ikincil olarak; musallatın anlamını düşünelim; istemediğimiz zamanlarda istemediğimiz şekillerde ve istemediğimiz yerlerde başımıza üşüşen, tabir-i caizse "bir siktir git çay koy" demek istediğimiz kişi-zümre-şahıslardır.

  ve işte bu ikisinin ölümcül birleşimi olan "havuz ve deniz musallatları"!!!
  yüzerken peşimizde beliren o yarım yüzlü canavarlar!

  havuz ve deniz musallatlarını tanıması zor değildir. bir takım ortak özellikleri bulunur bu bireylerin.

  -musallat alarmı verdikleri andan itibaren burun ve ağız suyun içinde kalmak itibariyle gözleriyle sizi süzerek bir denizaltı edasıyla ardınızda bitiverirler. bu açıdan kendilerini bir kurbağaya veya timsaha benzetebiliyoruz zaman zaman.
  -yüzüş stili diye bir şeyleri yoktur, kafa hafif yana eğimli bir vaziyette "süzülerek" yüzmeyi tercih ederler.
  -zaman zaman gözden kaybolurlar, muhtemelen su altı mayo defilesiyle ilgilenmekte olduklarını biliriz.
  -ısrarcı bir göz temasları vardır. göz göze geldikleri anda hemen gülümserler.
  -siz de yanlışlıkla gülümserseniz sıçarsınız, gelip muhabbeti kurmaya çalışırlar.
  -panik içerisinde sudan çıkıp "kenarda oturayım ben eheh" diyerek uzaklaşmanızın en erken 1. dakika en geç 5. dakikasında yanınızda belirip "su çok güzeldi", "bodrum gibisi yok", "keşke hep yaz olsa" benzeri bir cümleyle musallatlığa devam ederler.

  bundan sonra çare kalmaz, eve gidersiniz. bu musallat kişisi sizi "zubara beach"te yakalamışsa bir daha o bölgeye yaklaşılmaz.

  ancak!
  bu musallat kişisi sizi site havuzu gibi bir yerde kıskıvrak yakalarsa sıçtınız, o kişiye yaz boyu mahkum olursunuz. hatta daha da hardcore'u bu musallat genç geceleri fantom of dı site misali yamaha klasik gitarıyla havuz kenarından nağmeler adını verdiği konserle musallat olmaya devam eder.
 • havuzlarimizin en onemli musallatlari siyah kalin sac telleridir.
 • ösym'de matematik hocası olarak çalışır, yanlarında mutlaka musluk bulundururlar.
 • boyunlarinda renkli tahta boncuklardan olusan gene bir yaz gecesi sevgililerinin hediye ettigi kolyeleri bulunur.
 • bu "insanlar" * musallat olduğu sürece yapılacak aslında pek birşey yoktur. gerçekten rahatsız ediciyse tek yapılabilcek şey ki geçici çözümdür sudan çıkılır, eve gidilip bir daha olursa napabilirim diye plan yapılır. ama biz bunu geçiyoruz çünkü zaten çözüm dediğimiz şeyin ta kendisi sözlükte. demek ki bu gruptan korunmak için öncelikle sözlük okumak gerekiyormuş.
  her neyse bu musallat dediğimiz * insanlar, siz suda yüzerken sizi kesiyorsa; sakın hiç sallamayın aman bakıyor "eh sikicem yeter bakma" demeyin içinizden bile. sinir yapmaya gerek yok. özellikle yanına gidip sakın "ne bakıyon lan ayı" gibi bi tabir kullanmayın. "yok ne alakası var neyine bakim senin" diye çevirirler bunlar, bide pispis sırıtırlar..

  sudan çıktıktan sonraki stepler
  1.adım: diyelim ki şezlonga uzandınız yanınıza geldi ve salak salak cümleler kuruyor. önce susun hiç panik falan yapmayın. "ayyy delimi ne git basımdan" gibi verici hatun modeli konuşmalarına girmeyin.. bırakın konuşsun hatta varsa diskman falan dinleyin. iyice çatlasın, tepki almıyor diye iyice kasım kasım kasılsın..

  2. adım: yeter mi diyorsunuz? amma konuştu değil mi? peki ozaman dönüp suratına malak gibi bakın. ama gerçekten hala bir kelime bile etmeyin sadece moron gibi bakın.. anlamıyormuş gibi anlam veremiyormuş gibi.. emin olun sizi salak gibi gördüğünü iddia edicektir ama kendisini salak hissedicektir.

  3.adım: artık patlama noktanıza az mı kaldı? tamam şimdi sinirlendiniz iyice önünüze 10 ayı çıksa yere yatırıp paramparça edicek dişi gücüne sahipsiniz artık. hiç birşeyden korkunuz olmasın. ve " bi siktir gitsene" diyin bu muhtemelen bu lafa çok sevinecektir. bozmayın morali tekrar söyleyin "bi siktir git dedim mal mısın". adam pis pis gülerken şöyle gücünüz göstermek için gerekiyorsa bi itin ama tabi ciddi ciddi artık dolduğunuz için çok güçlüsünüz. aman sakın titremeye başlamayın.. en kötüsü budur. artık oda afallıyacaktır tabi noluyo diye "anlamadın mı git diyorum" diyip adamı iyice korkutun artık zaten tırsmıştır gerekiyorsa vurun . asla size el kaldıramaz zaten bu tiplerin geneli pasif insanlardan oluşur. kendine güveni çokmuş gibi olup aslında 0'ın altında sürünen ezik tiplerden.. emin olun bu işkencelere dayanamicaktır.
  (bkz: tecrubeyle sabittir)
  (bkz: yasasın feminizm) *
 • (bkz: şahin k)