• mercedes (s65) --> mercedes (metrobüs olanlar)
  • hiçbir zaman arabam olsun da arabam olsun diye bir hayal kurmadım. evlendiğimizde eşimin arabası vardı, o arabayı belki toplamda ben beş defa kullanamadan sattık, iki kişi çalıştığımız çocuksuz ailemizde aman araba durduk yere masraf diyerek mutlu olduk. ha aramadım mı zaman zaman, otobüs şoförü kimsenin göremediği o boşluğu gördüğünde, bir de bebeğim dünyaya geldiğinde aradım yalan değil. ha alırız ha alırız diye bizim oğlan bir yaşını doldurdu. hem de ne süründük bu sürede, belki 10 şehirler arası yolculuk (mecburi), 1 taşınma (mecburi), 5-6 defa arabayla 1,5 saat mesafedeki doktora bebek taşıma. bebeği olanlar bilir, çocuğun puseti çantası, bilmem nesi derken dünyaları taşırsın yanında. o eşyaları taşırken hep arabalara baktım durdum. şimdi evin önünde bir bora yatıyor babalar gibi. 2003 model. bana ferrariyi versen, şu arabanın geldiği 2 gün öncesi yaşadığım mutluluğu yaşatamazsın bana. hayalimdeki araba, fırtına varken çocuğumla markete gidip ekmeğimi sütümü ihtiyaçlarımı alabileceğim bir arabaydı. ha bir de çocuk hastalandı mı konu komşuya yalvarmadan hastaneye götürebilme özelliği, arada bir haftasonu bulunduğum ilçeden, il merkezine gezmeye gidebilme özelliği. bakayım, vallahi de hepsi var!
  • hayaller 8 silindir gerçekler işsizlik
  • ford mustang vs ford fiesta
  • lamborghini diablo vs akbil

ehliyetim de, ehliyet almaya niyetim de yok. olur da bir gün para sıçmaya başlarsam sırf seyretmek için alırım dio'yu. ya da eve(!) sinema salonu yaptırıp koyar, onun içinden film izlerim.
  • hayal edilen: mercedes-amg e63 s 4matic+
    sahip olunan: none
  • h: nissan navara
    g: aylık akbil
  • skoda octavia / ayaklarım

16.05.2021 editi: skoda octavia / renault 19 europa
  • hayal edilen: mercedes amg gt
    gerçek: renault 12 toros station wagon

iki otomobil arasında yaklaşık 1 milyon tl gibi bir fark var ama olsun.
  • kimisinin hayali 3.000 liralık araç, kimisinde 300.000 liralık araç varken milyonluğu hayal ediyor.

birisi diğerini mutlu edecek hayalin 100 katına sahip, ama daha fazlasını istiyor.

birisi aynı küçük hayale sahip 100 kişiyi mutlu edebilecek değerde bir araca sahipken, elde toplamda 101 adet mutsuz insan var.

bir kişiyi halihazırda mutlu edemeyen bir aracı dağıtırsak 100 kişiyi mutlu edebiliriz.

komünist yaparsınız lan adamı, doyumsuz pezevenkler...

hayatı sorgulatan vs

not: hayalimdeki araca sahibim, orta yollu birşey.
hesabın var mı? giriş yap