• gitmek de gitmemek de marifet değildir, bir şeyin ölçütü değildir. kahve seversin, gidersin. kahve seversin ama starbucks kahvesini sevmezsin, zevk meselesidir, gitmezsin. kahve içmiyorsundur, gitmezsin. kahve içmiyorsundur, burda oturup bir şeyler yiyip çalışmayı seviyorsundur, gidersin. peki ya gitmiş ya da gitmemiş olmakla övünmek neyin kafası? onu bilmiyorum işte. ne bitmez derdiniz var arkadaş...
  • hiç ülkesinin dışına çıkmamış italyandır kendisi.
  • alt tarafı paranı verip her yerde aldığın gibi bir hizmet/mal satın alma işlemi yaptığın herhangi bir satış yeri ama adamlar öyle bir kapital zeka ile pazarlıyorlar ki kendilerini gitmeyen cahil, köylü, gerizekalı, orospu çocuğu oluveriyor.
  • amerikan benzinlik kahvecisine tikilik mabeti muamelesi yapan gerzek bir kalabalığı yakından görme fırsatını kaçırmıştır.
  • cogu fransiz ve italyan bu insan tipine gayet guzel ornektir. ulkelerinde zaten starbucks dukkani az sayida oldugu, gercek kafe kulturunun yerlesik oldugu ve tabii gercek kahvenin starbucks'in boktan kahvesi ile alakasi olmadigi yerde yasadiklari icin fransa'da, italya'da bayagi coktur adimini starbucks'a atmamamis insan. iyi ki bu arada.
  • babamdır, ama istanbul'da en güzel en taze çay nerde bulunur çok iyi bilir.

aşırı süleymancı olmadan önce baba kız chopper motoruna atlayıp türkiye'yi gezme hayallerimiz vardı, şimdi iki lafından biri beni umreye götürmek.

annemi de al git diyorum, yok illa senle gidecem, hem orda tövbe eder kapanırsın da diyor.

inatla ısrarla beni kapatmaya çalışıyor, az daha diretirse nüdist olacağım o olacak.

ne yazacaktım, nerelere geldim :)

yazınca aklıma geldi, motor ne oldu acaba? yazık oldu kırmızı chopperımıza, ne gezerdik eski zamanlarda :((
  • anneannem.
  • altı ay önce bir istanbul seyahatine dek bendim.

şehrimde gidip burada oturmak bir sınıfsal gösteri olaral nitelenmediği ve sigara içtiğim için daha çok türk kahvesini tercih ettiğimden gereksinim duymadım.

lakin istanbul'a geldiğimde gördüm ki burada starbucklar bildiğin köy kahvesi gibi sağlı sollu hem de internet bedava ve de hava soğuktu.

neyse işte hava soğuktu ve yağmur çiseliyordu ben de girdim oturdum, çıkınca baktım köşede eczane var, gittim boyumu ölçtüm ne uzamış ne kısalmış.
  • burada hakkında yaklaşık 40 entry girildiğini görene kadar aklının ucundan bile geçmeyen bir yer olduğu için gitme gereği duymamış insandır. ilgisini çekmiyordur, merak etmemiştir. hiç olmadı canı istememiştir.
    neymiş efendim buraya hiç gitmediyse kahve çeşitlerini bilmezmiş, evet bir tek orada kahve yapılıp içiliyor çünkü. hem belki bu insan kahve sevmiyor. sen futbolla ilgilenmiyorsan ofsaytın ne demek olduğunu bilmediğinde küçük düşürülmen mantıklı mı? hayır. sen matematik dersi almak istemediysen birilerinin senden limit, integral bilmeni beklemesi normal mı? hayır.

kısacası üzerine bu kadar yorum yapılmaması gereken insandır. çünkü hiç bir şey kaybetmemiştir. hatta muhtemelen şuan kendisi burada yazılanları okuyup bu gidenlerin ne kazandığını merak ediyordur. sonuçta starbucks bu insanlara bir şey katmış olmalı ki burada gitmeyene laf ediyorlar.
  • starbucks'ın faaliyet göstermediği 128 ülkeden birinde yaşıyor olabilir.

haritada gri alanlar. dikkat ederseniz hiç girmedikleri ülkeler arasında isveç, norveç, finlandiya da var.

en büyük tezat ise kahvenin anavatanı afrika'da şube açtıkları tek ülkenin kahve yetişmeyen mısır olması.

(bkz: sömür sömür sömür)
hesabın var mı? giriş yap