• içişleri bakanlığı'nın onay verdiği bir partiyle anayasa yapabilme olasılığı içeren söylem.

kürt oylarını kapmak için apo'nun abisinden, kendisinin mektubundan medet umanlarca eleştirilecektir.
  • hdp yasal bir parti olduğu ve %13 oy alabildiği için türkiye'de bir anayasa yapılacaksa tabi ki bunda hdp'nin de katılımı olacaktır.

sorun hdp ile anayasa yapmak değil sorun ibb seçimleri öncesi yasadışı pkk şeflerine mektup yazdırıp tv roportajları verdirerek seçim kazanmaya çalışmak ve bunu da akp yapmıştı, mhp de desteklemişti. yani akp mhp koalisyonu yasa dışı pkk şeflerine siyasi alan açmıştı.

chp, hdp, iyip, akp vs... bunlar yasal partiler yasal partiler anayasa yapım sürecinde yer alabilirler. chp doğru bir tespit yapmış. akp'nin yaptığının aksine yasa dışı aktörlerle değil, yasal siyasi aktörlerle muhatap olunabileceğini belirtmiş.
  • bir kaç haftaya demirtaş ve kavala’nın serbest bırakılmasını savunacak tayfayı bugün rahatsız etmiş açıklama.
  • ya siz ne salak insanlar oldunuz iyice. milliyetcilikle irkciligi birbirine karistiriniz lan artik baya.

evladim bu ulkede 20 milyon kurt var mi? var
    bunlar bu ulkenin vatandasi mi? illa ki.
    ee bunlar anayasa konusunda soz sahibi olamasin mi?

ha dersen ki, konu kurtler degil hdp.
    tamam o zaman ne sikime hdp diye bir parti var. kapatsinlar evladim o zaman bu parti teroristse.

konu kimin ne oldugu degil, istediginiz kararlari kafaniza gore dayatamazsiniz hukuktan bahsedeceksek.
    ben de yarin oburgun senin tipini begenmen, bu dalyarak gitsin suriyede yasasin, ciksin ulkeden derim, got gibi kalirsin.

bi de boyle beyinsiz herifler vatanseverim diye geziyor ya, iyice delleniyorum lan.
  • tabii ki yapılabilir. salıcı'ya akp-mhp faşist koaliyonunun çizdiği muhalefet alanının dışına çıktığı için teşekkürler.
  • siyaset politika bunlar kanun koyuculuk için yapılır (iktidar)
    muhalefet partileri de iktidarın en büyük adayıdır doğal olarak.
    oturup yasa tasarısı hazırlamalarında teknik olarak hiçbir problem yoktur.

populist söylemlerle "hdpkk" zırvasını beyninize yerleştirdi milliyetçiliği ayaklarının altına alan çobanınız. siz de hiç düşünmüyorsunuz ki "yahu adam tek yetkili, madem bunlar terorist, kapatalım bu partiyi"

kapat(a)mıyorsanız, faaliyetlerine devam etmelerinde hiçbir sakınca yoktur.

ben babadan oğula nesil chp'li olarak, 6 milyon oy (zaman zaman benim de dahil olduğum) alan bir partiyle beraber çalışmasında bir sakınca görmüyorum, sana ne oluyor yarrağım?
  • sorun nerede anlayamadığım beyan. hdp bu ülkede seçimlere giren, yönetime aday olan, belediyeler yöneten yasal bir parti. doğal olarak da böyle bir hakka sahip. aldıkları oy oranına göre fikirleri stepnegillerden daha öncelikli değer taşımalı.
  • akplilerin kendi boklarını başkasına yamama girişimidir.
    ayrıca bülent arınç'ın ağzından çıkan her şey de akp'yi bağladığına göre demirtaş salıverilecek demektir. daha dün demirtaş'ın kitabını öneren cumhurbaşkanı başşşdanışmanından bahsediyorum.

trt'de artık osman öcalan'ı değil, apo'yu bol bol izlettirirler.

edit: bu akp tayfasına ''habur, megri megri ve trt'' olaylarını her fırsatta hatırlatın. bakın nasıl çıldırıyorlar.
  • hdp süs olarak mı duruyo lan mecliste? ideal demokraside her parti yasa yapımına katılır tabii ki.
  • kanunen hdp anayasa yapamaz diye bir madde olmadığına göre ee e doğru? yasal olarak seçime alınan parti değil mi bunlar?

bu ikiyüzlü faşistler hadi çok haklılarsa gitsinler hdp'ye yardım yapan devlete tepki göstersinler de görelim:

(bkz: hdp'ye 50 milyon tl hazine yardımı yapılması)
hesabın var mı? giriş yap