• the north face di columbiaydı jack wolfksin gibi markaların prim yaptığı istanbul gibi yerde kesinlikle alınmamalıdır şöyleki; 9 sene evvel istanbuldan aldığım kaz tüyü montu o dönem saraybosnada geçirdiğim kış günlerinde -25 -30 gibi soğuklarda senelerce inanılmaz rahat ettirdi. yaşayanlar bilir bazen fırtına tipiden soğuktan tramway otobüsler hiç birşey çalışmaz öyle günlerde ılıcadan cengic vila ya okula yürürdük (7 km) okul çıkışı bu sefer başçarşıya yürür idik (5 km) hele bir dönem trebevic dağının eteğinde trebevicka da otururken inanılmaz işe yaradı çünkü o yokuştan taksiler çıkamıyor, çıkmak istemiyordu kar ve buz sebebi ile. kayak, trekking, tırmanış için gittiğim igman, bjelasnica, trebevic, jahorina, vlasic, maglic, cvrsnica dağlarında hiç pişman etmemiştir.

neyse efenim o balkan soğuğu günlerinin ardından dönülen istanbul'da senelerdir dolapta duruyor arada bir giyeyim diyorum fakat bu gün gibi -5 leri gördüğümüz günlerde sadece gömlek ile bile giyince sıcaktan pişman ediyor biraz hareket edince ter içinde bırakıyor. ha daha ince bir mont alırsınız ama oda dediğim gibi prim yapan markaların yanında kıymetini anlamazlar nitekim hepsinin yeri ayrı.

benzer durum yine uzun süre kullanıp memnun kaldığım (bkz: scarpa) ve (bkz: meindl) içinde geçerli, çok kaliteli ürünleri var eğer sizde soğuktan korunayım sağlamda olsun lakin kızılay dağıtmış gibi her yerde ve herkeste olan aşırı pahalı ürünlerden uzak durayım diyorsanız daha nice nice güzel markalar var.
  • hamza hamzaoğlu'na sponsor olmalıdır.
  • helly hansen türkiye adıyla hellyhansen-tr şeklinde bir web sitesi hazırlamışlar, uyanık olmayan birinin detaylarda ki harf hatalarını yakalaması zor, oldukça gerçekçi bir site.
    alışveriş öncesi iletişim bilgilerini tıkladığınızda da tabi ki kimsecikler yok ortalıkta. neyse buradan babam alışveriş yapmış 2 bin liralık, bir süredir bekliyordu cüzdan göndermişler çin'den tabi gene gönderen bilgileri yok.
    bilginiz olsun dolandırılmayın sevgili helly hansen sevenler derneği üyeleri.
  • kayak montlari burton, oneill, columbia gibi diger markalara kiyasla vucudu daha iyi sarar. babasinin-ceketini-giymis-cocuk gibi dolasan snowboardcu imajindan kacinanlar icin ideal marka.
  • ayakkabılarını tek geçerim. dağda kullanılabilecek kadar sağlam ve nitelikli ayakkabıları, şehirde günlük kıyafetlerle kullanılabilecek tasarımla üreten ender firmalardan biri. forester serisini yıllardır kullanırım, neredeyse giymeye kıyamıyorum. şık, su geçirmez deriden mamul ve hafif. aşırı kar ve yağmur olmadığı zamanlarda dağda bile kullanılır. keza yıllar önce yine indirimden 60-70 tl civarına polarını almıştım. elli defa yıkanmasına rağmen ilk günkü gibi görünüyor. kısacası, ürünleri verilen parayı sonuna dek hak ediyor.
  • görebildiğim kadarıyla istanbul ve muğla semalarında yelkenci üniforması. north face, columbia, jack wolfskin giyiyorsan akademisyensin. o kafam kadar amblemi olan montu giymiyorsan yelkenci olamıyorsun, ilk ve son şart bu. hayvan gibi pahalı olmasının bok atmamda hiçbir tesiri yok asdfghjk, her yerinden logo fışkıran demet akalın gibi olamadım diye hayıflanıyorum.
  • yılbaşında kayın validemin hediye edeceği botun firması. türkiye'de 850 liraya satılan botun estonya'da 50€ olması da ayrıca acıklı bir durum.
  • 2 haftadır beni ankara soğuğundan fevkalade koruyan termal içliği üreten firma. north face, columbia, jack wolfskin de dahil olmak üzere neredeyse tüm firmaları denedim. özellikle pantolon altına içlik giydiğinde delirme seviyesine gelen ben tarafından hiç rahatsız olmadan kullanılabilen oldukça yumuşak bir dokusu var. resmen bir yerden yönetiliyormuş gibi belirli aralıklarla bir miktar bir soğuk alıyor ve peşinden görevini yapmaya devam ediyor. böylece asla terlemiyorsunuz. ayrıca base layer olarak tabir edilen içlik konusunda da amerikan kayak milli takımının sponsoru. sadece türkiye'de underrated o kadar.
  • tekne sahipleri için mecburi olan marka. teknenin siparişini verir vermez hemen t-shirt, yağmurluk vs ürünlerinden de almak zorundasınız.
  • ihracat fazlası adıyla satış yapan ali mağazaları'ndan bir sweatini nispeten uygun fiyata aldım, fakat gerçekten orijinal mi emin değilim. bunu anlamanın bir yolu var mıdır?
hesabın var mı? giriş yap