• günde en fazla 20 dakika zaman alacak bu eylemle birlikte, yılda 25, 60 yıllık okuma hayatı boyunca ise toplam, yaklaşık 1500 kitap okunmuş olacaktır. çocuklara bu alışkanlık kazandırıldığında ülkemiz, çok değil, en fazla 20 yıl sonra çağ atlayacaktır.

1500 kitap sayısı, üniversitelerimizde hocalık yapan birçok öğretim görevlisi hatta doçent ve profesörün bu ünvanı alana kadar okuduğu kitap sayısından çok çok fazladır eminim.
  • hiç okumamaktan iyidir
  • günde 20 sayfalık okuma konu bütünlüğünü kaybetmeye yol açacağı için böyle bir kısıtlamayı önermiyorum. çocukların zihinleri zaten dağınık. bunun yerine onlara okumayı sevdirip kendi hallerine bırakmak en iyisi. okuma konusunda bir şekilde kendilerini disipline sokacaklardır.
  • 600 sayfalik kitabi (wheel of times gibi mesela) bir ayda anca bitirmenize neden olacak eylemdir.
  • yılda ortalama 70-80 kitap okumaya özen gösteriyorum. desteklediğim eylemdir.
  • buradaki esas mesele çok kitap okumak değil kitap okuma alışkanlığının kazandırılması. hayatı boyunca bir kitabı bile okumamış insanlar var. .
  • ben bunu yaklaşık 1 yıldır yapıyorum. günde 30 dakikayı kitaba ayırmak biraz da olsa bu dünyadan uzaklaşıp kitabın o güzel dünyasına dalmak insanı rahatlatıyor.
  • 1 ağustostan beri yapmaya çalıştığım eylem.

hem kitap okumaya vakit ayırabiliyorum hem de kısıtlı zamanımı başka alanlara kaydırabiliyorum.
  • her insanın yapması gereken eylem.
  • (bkz: empati) gibi bir kitabı 2 günde bitiren biri olarak sayfa sayısını az bulduğum eylem..
    (bkz: adam fawer)
hesabın var mı? giriş yap