• kardeşim olmuyor, yapmıyorum, elimde değil. her sabah o duşu almazsam rahat edemiyorum hatta akşam yatmadanda almam lazım. temiz hissetmek ayrı bir sevinç katıyor insana...
  • mis gibi kokmak, yanından geçenin kokuna kapılması, metroda metrobüste kimsenin senden kaçmaması, aksine üstüne üstüne gelmesine sebep olan şeydir... hele se duş jeli şeftali ile ise....
  • valla hergun dus aliyorum. ben normalim. kisisel temizligine onem vermeyenin sozu de fikri de umrumda olmaz. calistigim ortamda felsefeyle ilgilenen biri vardi. disleri sapsariydi. les gibi de sigara kokardi. bir kere sohbet etmisligim yoktur. arkadasimin biri bunun fikirlerini cok begenirdi. arkadasima da gercekten deger veririm. fakat o sari dis ve koku ile aristo bile mezardan ciksa, donup yuzune tukurmem.
  • allah ondan razı olsun..
  • yaşamayı bu kadar çok mu seviyorsunuz lan
  • herşeyden önce bu bir özsaygı meselesidir . kişinin kendine kendi vücuduna verdiği önemle alakalıdır. bi yerde alışkanlık da tabi. her gün veya günde bikac kez duşunu alır beden temizliğine önem verir kısacası özenlidir bu insan. kendine önem vermek yaşadığı çevreye de önem vermek demektir. evine mahallesine apartmanına vs. ihtiyacımız var böyle insanlara. ve dikkat edin bu tarz insanların belli bi yaşam çizgisi de vardır. aksini gördüğümüz insanların bi takım problemleri illa ki vardır. dışlamak hakkında kötü konuşmak yerine keşke o insanlara daha iyi niyetli ılımlı yaklaşıp yardımcı olabilsek . ama karşı komşumuzu bile tanımadan akıp giden günümüz şartlarında ne mümkün.
  • çok pis bir insan belli ki. ben günde en az 28 kere duş alırım, insanlar nasıl böyle günde birkaç kez duş alarak yaşıyorlar anlamıyorum gerçekten. pislikler bea.

n: neyse duşa giriyom, görüşürüz sonra.
  • bence yapması gerekeni yapan insan.

tempolu bir işte çalışıyorum ve bazen kişisel bakımına özen göstermeyen çalışma arkadaşlarıma nasıl söyleyeceğimi şaşırıyorum bu konuyu. halbuki biz yönetici olurken bu konunun vaka çalışmasını yaptık. ne kadar yol yordam bilsen de gerçekten bir insana koktuğunu söylemek çok zor.

birinin bunu size söylemek zorunda kalmaması için lütfen işe/okula gitmeden önce duş alın.

edit:imla
  • bebeyimdir, ponçiktir, olması gerekendir. allah sayılarını artırsın. amin.

not: bugün istanbul'da metrobüs+ otobüs ile seyahat ettim de...
  • bu konuda bu kadar yorum olması enteresan , kirlendiysen duş alırsın işte ne var bu kadar entry kastiracak.
hesabın var mı? giriş yap