şükela:  tümü | bugün
  • kimseyi kendine yakin gormeyip bir an herşeyi unutup yakin görebilir.. anlattiktan sonra ise bi dakika ya ben neyi kime neden anlatıyorum ki sorularıyla baş başa kalacaktır.
  • popüler olma isteği olan bir insan olabilir kendisi aynı zamanda.

ne kadar dedikodu malzemesi verirsen; o kadar popüler olursun.
  • şüphesiz ki en saf duyguların insanıdır. herkesi kendin gibi sanma evladımcı dayısı yoktur.
  • insanin kendisine özel "private" duyguları, düşünceleri olabilir.
    özgün olmayan, insanlar,
    -neden anlatmayayım? anlatmamak için hangi neden olabilir ki? diye düşünebilirler.
    bu durumda da, herşeyini herkese anlatan insan, diye nitelendirilebilirler.
  • saklayacak hiç bir şeyi olmayan mutlu insandır.
  • yakın geçmişe kadar içinde olduğum topluluk. yaşanan bir olay dönüm noktası oldu ve anlatmamaya çalıştım. şimdi size o olayı anlatırsam ne anlamı kaldı? ama bir yandan da anlatmak için can atıyorum. anlatsam mı anlatmasam mı ikilemindeyim. biraz daha beklersem dayanamayıp anlatıcam sanırım. ahhh.. günah benden gitti.

2 sokak yanımızda hanımın kuzeni oturuyor. fena halde içli dışlıyız. haftada 4-5 gün görüşüyoruz. her gün bir araya gelen dostlar ne yapar? tabiki günlük başından geçenleri anlatır. ben öyle sanıyordum. meğer hep anlatan bizmişiz. geçen gün "beal evi tadilata sokacağız, falancı filancı var mı tanıdığın? " diye sordu. gayri ihtiyari "kirada oturduğun eve neden masraf ediyorsun?" dedim. " aa söylemedik mi, biz oturduğumuz evi geçen şubatta satın aldık" dedi. aradan 8 ay geçmiş, yeni söylüyorlar. o da yanlışlıkla oluyor. o günden sonra hiç birşeyi hiç kimseye anlatmama kararı aldık. misal geçen hafta 2. çucuğumuzun haberini alınca söylemedik. gün gelir öğrenirler dedik.

not : nasıl bir varlıksam artık tüm ülkeye haber verdim şuan. bi onların haberi yok. ohh..

malmıyım neyim neden anlatıyorum ki, anonim kalsam olmuyor mu. tööbe..