salomentol

  • 2927
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen ay

isveç diyeti

ekşinin diyet ve spordan sorumlu yazarı olduğumu hissederek diyebilirim ki düzgün yerine getirilmiş bir isveç diyeti kesinlikle mutluluk kaynaklarının en kutsalıdır.

öncelikle eğer birkaç kilo fazlası olduğunu düşünenlerdenseniz kesinlikle bu diyet size uygun değil. aksi takdirde ciddi anlamda sağlık sorunlarının o kilo kayıpları ardından geleceğinden emin olun. isveç diyeti, ya aşırı kilolularda ya da süre gelen bir diyette metabolizmanın durması durumunda şok etkisi yaratıp metabolizmayı tekrar hızlandırdığından ancak uygulanması tavsiye edilen bir diyettir.

şahsen denemiş olmamın sebebi; yaklaşık 7 ayda 22 kilo vererek devam ettiğim spor+diyet ikilisinden artık sonuç alamam olmuştu. haftada en az 4 gün spor yapmama rağmen sonrası 8. ve 9. aylarda hiç kilo kaybı olmadı. vücudum artık kesinlikle kilo kaybına izin vermediğinden bünyeyi o standarttan çıkarmak adına bu diyeti yapmaya karar verdim ve arada çok ufak kaçamaklar ile (dilim portakal suyu değil de tam bir portakal yemek gibi) 14 günlük diyette 9 kilo verdim.

sonuç olarak, isveç diyeti eğer iradeniz varsa büyük kurtarıcı ancak kilo vermek adına hiç bir beslenme şekli sizi sağlığınızdan etmemeli. vücut kitle endeksiniz 30'un üzerindeyse durmayın yapın çünkü hızlı bir şekilde kaybeceğiniz kilolar sizi diyetinizin sonrası için hayli motive edecektir.

herkese kolaylıklar.

edit: ek olarak belirtmekte fayda var diyet boyunca kesinlikle spor yapmadım.

devamını okuyayım »