• dolar alın.
    avro alın.
    altın alın.

yeterki türk lirasında kalmayın.
  • borsada fil mamasına yatırın evi arabayı.

(bkz: feridun bitir)
  • (bkz: buzdolabı)
  • her zaman nakidiniz bulunsun. market 5% dustugu zaman paranizi basarsiniz. ama hepsini degil. yarisini basin ki ertesi gun 10% dustugunde diger yarisini basarsiniz.
  • merhabalar, malumunuz son bir kaç gündür piyasalar hareketli, insanların kafasında da soru işaretleri dolaşıyor. dolar mı almalı, altın mı almalı, yoksa hiçbir şey almayıp ne olacağı belli olmadığı için bankadaki parayı tl olarak mı tutmalı gibisinden.

ben de bankada yaklaşık 50.000 türk lirası bulunan bir vatandaş olarak bu paranın bana getirmekte olduğu günlük 10 tl faiz yerine orta vadede daha fazla kazandırması için bir yatırım aracı aramaktayım. bu başlığın altında da benim gibi düşünen ve muallakta kalan yazarlar için aydınlatıcı yatırım tavsiyeleri paylaşayabiliriz diye düşünüyorum.

buyrunuz.
  • ikiye bölünür
    yarısı ile borsa yarısı ile altın
  • temettü emekliliği
  • not:yatırım tavsiyesi değildir cümlesine takmamak eğer risk alacaksan en azından içinde ukte varsa özellikle
  • 1 dolar 13 tl olacak.
  • migros'tan %25 indirimli bira alip tekel acmak olabilir mi. dukkan acilmazsa, el altından satmak da mumkundur. 25 bin tl kar edilebilir.
hesabın var mı? giriş yap