şükela:  tümü | bugün
  • belki çoğumuzun hayatının bir döneminde rastladığı bu vatandaş sürreal bir biçimde her zaman en iyi anınıza denk gelir. bu kişi sizinle genelde en fazla ismen tanıyordur ve nadiren arkadaş ortamlarda denk geliyorsunuzdur, mesela yurtta bir alt katta kalıyordur ya da aynı yerde çalışıyorsunuzdur. misal, hasbelkader okulun en güzel kızıyla bir yere kadar yürüyecek olursunuz, yolda bu vatandaşla rastlaşırsınız. seni gidi don juan gülümsemesiyle selam verir geçer. kardeşinizle bir yere gidersiniz, tuvalete giderken masaya bıraktığı hangi dilde olduğunu bile bilmediğin kitabı sıkıntıdan resimlerine bakma amaçlı karıştırırken tepende biter, gülümseyerek oo sen de mi borges okuyorsun herkes bilmez der, geçip gider. arkadaşlarının halı saha maçını izlerken takımın biri eksik kalır. futbolu bir gram beceremediğin halde arkadaşlarının ısrarlarına dayanamaz son 10 dakika oyuna girersin. nereye koşacağını bilemezken orta sahada top ayağına gelir, fikirsizce abanırsın doksana takılıp gol olur. hayretle karışık sevinirken kafanı bir çevirirsin bu vatandaş tellerin arkasından gülümseyerek helal olsun diye bağırıyor. ofiste mesaiye kalırsın, işi bitirince hemen çıkmak içinden gelmez. google'a harika dinlendirici müzikler yazarsın çıkan youtube linkine tıklayıp arkana yaslanırsın. hemen karşıdan belirir, oo üstad rahmaninov benim de favorimdir. özetle seni süper kazanova, arjantin edebiyatıyla ilgili, messi ayarında futbol oynayan iflah olmaz bir klasik müzik aşığı olarak tanıyan ama aslında hiç tanımayan insanlar olması mümkün şu garip hayatta. insanın hep en iyi anına denk gelen kişi iyi ki varsın, bizi daha iyi biri gibi hissettirdiğin için teşekkürler.
  • insanı sheila gibi, incredible staki anne karakteri gibi, catwoman gibi hissettiren can arkadas.
    sizi en guzel, en eglenceli, en zeki, en kulturlu bulur hep. nasıl boyle bulur anlamazsınız ama o oyle buldukca guzel bi insan mıyım ki acaba ampulu yanar durur:

-neler yapıyorsun*
    -ya son donemde ufak ufak rejim yapıyorum. bosanma depresyonuyla on bes kiloya yakın aldım.
    -kızım sendeki guzellik hicbirimizde yok. kasın gozun yeter. verirsin istiyorsan da vermesen de dert degil ki.
    -sagol fıstıgım. sen neler yapıyorsun*
    -hakimlik sınavlarına hazırlanıyorum.
    -helal. ben de hakim olmak istiyordum biliyor musun* hukuku bitirseydim ya insan hakları mahkemelerinde avukat ya da hakim olmak istiyordum.
    -guzelim senin okudugun okullarda okuyup hakim olunmaz. sen uluslarası bi sirkette avukat olurdun. benim zeki, kulturlu arkadasım.
    -ilkokulda bana sorduklarında buyuyunce elci olucam, dunyayı gezicem diyordum. ihihi.
    -senden ne guzel elci olurdu hakikaten. cok uygun sana. ama simdi de isinde dunyayı geziyorsun. bu kadar istikrarlı olunmaz ki canım. -guluyor-
    -ihihihi. sen benim gozbebegimsin fıstık. akıllı, fikirli, guzel, ustune tanıdıgım en hanım hanımcık kızsın.
    -asıl hanım hanımcık sensin. cici arkadasım benim. hep oyleydin..
    -annelik nasıl gidiyor*
    -zor ama guzel.
    -tavsiye ediyor musun*
    -herkese uygun degil.
    -sence benden olur mu iyi anne*
    -senden harika anne olur. sevgi dolu, fedakar, merhametli, erdemli.

konusmalarımız hep boyle gidiyor bu hep iyi anına denk gelen guzel dostumla.
    kendimi gizli bir superkahraman gibi hissediyorum cevresinde.
    beni cok seviyor. cok takdir ediyor. bunu hissettiriyor.
    canım arkadasım benim. -gulucuk-
    oyle cok seviyorum ki....
  • (bkz: her zaman en kotu anınıza denk gelıp sızı gunese cıkartan kısı)
    bır kolu da boyledır.
    en kotu anınıza denk gelır ve sıze ınanır. sızı motıve eder.
    bu sen degılsın der. ben senın kım oldugunu bılıyorum der.
    hadı toparlanalım der.

ben kendı kısısel dunyamda bunu zor durumdakı dostlarıma yapmaya calısıyorum.
    ve evrenın sıhırlı sıstemı.
    ben zor durumda kaldıgımda da bana yapan cok olmustur hayatımda.
    kalp.

do good and ıt wıll come back ın unexpected ways.