• yaklaşık 20 yılı aşkın bir süredir futbolu yakından takip eden bir vatandaş olarak dikkatimi çeken bir eksiklik.

“ne saçmalıyor bu değişik?” dediğinizi duyar gibiyim. fakat ben bugüne kadar gerek canlı gerek özet olarak belki 1.000’in üzerinde maç izledim. sadece türkiye sınırları içindeki maçları da değil. bundesliga, premier league, la liga, şamp. ligi vs.

arkadaş hiç mi, kazara dahi olsa, bir futbolcu hapşırırken takılmaz kameralara. akıl alır gibi değil. tamamen doğal bir refleks bu. hani çişim geldi biraz daha sıkayım gibi bir durum da yok ortada.

ulan elini götüne sokup, bi güzel karıştırıp, sonra da o elini koklayan teknik direktör takıldı futbol sahalarında kameraya (bkz: joachim löw)

şimdi eğri oturup doğru konuşalım:
    hangisi daha doğal ve sık yaşanan bir olay?

hadi tamam... dünya üzerindeki bütün ihtimaller, tesadüfler biraraya geldi ve hapşıran hiçbir futbolcu kameralara yansımadı:

e peki saha kenarında dururken hapşıran bir fatih terim veya aykut kocaman gördünüz mü? ben görmedim.

maç sonu röportajında hapşıran futbolcu gördünüz mü? ben görmedim.

arkadaş bu adamların hiçbirinin mi birşeylere alerjisi yok? bir tanesini bile ilkbaharda polenler uçuşurken hapşırık tutmuyor? hiç mi gripli veya nezle haliyle maça çıkan futbolcu olmadı?

bu konuda çok dertliyim sözlük.
  • milyon dolarlık sermaye gözüyle bakılan futbolcuların hasta olmaması için her şeyin yapıldığına delalettir
  • hapşırmak ve sümkürmek arasındaki farkı bilmeyen suserları görmemizi sağlayan başlık.
  • diğer futbolcuları korkutmamak için genelde hapşırmazlar.
    buradan bir örneği görülebilir.
  • hapşırıyor ise zaten sahaya çıkarmazlar. hastadır demek ki
  • hapşırmıyorlar argümanına sümkürme örneğiyle cevap verenleri gördüğümüz başlık.
  • (bkz: adrenalin)
hesabın var mı? giriş yap