şükela:  tümü | bugün soru sor
 • linç etmeden önce troll olmadığımı, geçmiş entrylerime bakıp anlayabilirsiniz.

  son derece hümanist ve tüm görüşlere, yönelimlere, tercihlere saygı duyan biri olarak, homofobiyi bir nefret suçundan ziyade evrimin heterolar içine yerleştirdiği bir emniyet sübabı olarak görüyorum. ayrıca her türlü dogmatik ve skolastik düşünceden uzak durmayı başarmış, agnostik bir birey olarak empati yaptığımda bir şeylerin yolunda gitmediği hissine kapılıyorum.

  türün devamlılığını esas alan evrim, heteroları homoseksüel ilişkiye girmekten rahatsız ettiği gibi şahit olmasına da razı olmuyor.

  tabiki de kim kiminle neyi nasıl yapmak istiyorsa yapsın. bu benim problemim değil. doğanın insanı ait olmadığı bir bedende yaratmış olması kolay değil kabul. örneğin 2 erkeğin sevisiyor olmalari düşüncesi beni rahatsız etmiyor fakat 2 erkegi öpüşürken görünce rahatsız oluyorum. bu talep ettiğim bi durum değil. her defasında "homofobik mi oldum lan ben acaba?" diye sorup huzursuz oluyorum. hayir arkadaşlar homofobik falan değilim. bu, muhtemelen binlerce yil önce dnama kodlanmış bir bilgi.

  lgbti bireylere yaşam alanı tanımayan, öldüren faşistler sadece o konuda degil, yasam biçimi olarak faşistler. gittikleri her yerde nefret suçu işlerler onlar, dikkate almaya değmez.

  özetle, sizin yönelimleriniz sizi hemcinsinizden hoşlanmaya iterken bizim yönelimlerimiz de bizi, buna şahit olmaktan rahatsız ediyor.
 • (bkz: homofobik değilim ama) her fikre her görüşe açık olmakla beraber, erkeğin erkekle öpüşüyor olma fikri beni rahatsız ediyor açıkçası. yönelmişim sanırım homofobikliğe
 • kimse, başka bir kimseyi, hiçbir koşul ve şart altında, sevmeye zorlanamaz. bunun adı zorbalıktır.

  saygı ayrı bir konu. ona lafım yok.