• yaşamın oldukça basit bir kuralı var; kendine yapılmasını istemediğin davranışları bir başkasına yapma. aynısı sana yapıldığı zaman ağzından salyalar saçarak küfür edersin ama başkasına bunu yapmaktan da geri durmazsın. isteyen orucunu tutar arkadaşım ama kimse sana neden tutmuyorsun diyemez. isteyen ramazanda içer kimse de sana niye içiyorsun diyemez.

empatiden ve saygıdan yoksunlaşan toplumumuz tehlikeli bir ayrışma içinde ve bu değişecek gibi de durmuyor. kendisinin düşünce ve inançlarının saldırı altında olduğunu düşünerek kabuk bağlıyor ve saldırganlaşıyor. bu toplumun her kesiminde gözlemlenebilen bir hadise ve herhangi bir politik veya toplumsal sorundan ötede.

bu noktada ise artık fikirler tartışılamıyor. kimse kimseye sesini duyuramıyor. bu hale gelen bir toplumun doğru seçimler yapabilmesi beklenemez.

sözün özü; kendine muhalif diyen de gücü elinde tutan da aynı yozlaşmışlık seviyesinde bu ülkenin geleceğine dinamit yerleştirmekle meşgul.

sonumuz hayrola...
  • üzümle en iyi üzüm şarabı gittiğine göre, hurma ile de hurma şarabı gider...
    bu hiç mi aklınıza gelmedi be ya...
  • ahah kutsalcılar gelmiş. olm hurma meyve lan meyve! ramazan pidesi de bir çeşit ekmek. çarpık din algınız yüzünden saçma sapan bir kutsal anlayışınız var. gidin aklı başında bir hoca bulup danışın.
  • bu başlığı yılın 11 ayı açmayıp ramazan ayı arefesinde açmakta ayrı bir orospu çocukluğudur. sen içme ulan ayı. hurmada yeme.
    bir anda gelen edit:
    bir aşağıdaki entrye cevaptır.
    hurmanın gelmesinin sebebi pyonyangtaki olimpiyatlar şerefine değil mi dana? az beynini kullansan bak ne güzel gitmişsin kayıt olmuşsun yazarda olmuşsun nicknamede yapmışsın kendine istesen çalıştırırsın kafanı.
  • güzelce bir roquefort veya danablu peyniri yanında metaxa veya viski ile harika gitmektedir.

bu kombinasyona bacon veya domuz bifteği de ilave edebilirsiniz.
  • salak salak konular açılmaya başladı yine ekşi sözlükte. anladım islamla veya dinlerle alakan yok da ramazan yaklaştı diye böyle saçma "sorunsal" açacağına git bi beynine baktır bulabilecek mi doktorlar...
    tamam sakinim.
  • perhizde olan hıristiyan kesimin aklına yine kutsalı şarabı düşürmüştür, zamanlaması manidar... saygı lütfen...
    ayrıca ekmek ve şarap ikisi daha iyi gider...
  • kafası "ibneliğe" çalışan yazarın sorunsalı.

herkes farkında ki bunu ibneliğine yapıyorsun.

hurma ile rakı veya şarap veya bira içmek hiç kimsenin kutsalına saldırı değildir elbet ki. kimsenin inancına hakaret etmiş olmuyorsun.

lakin bunu bu şekli ile ifade ederek "gıcık" ve "sevimsiz" insan olduğunu bil sevgili yazar.

not: ramazanda oruç tutmuyorum. hiçbir ibadeti yerine getirmiyorum. hatta besmele bile çekmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap