• türkiye yakın tarihinin beni irrite eden en önemli figürlerindendir. karanlık biri olduğunu düşünmekle birlikte bu konudaki tek kaynağım (bkz: götüm) değil, hissiyatımdır.
  • (bkz: fırıldak)
  • karanlık biri değildi ancak politika adamı da değildi. günü kurtarmaya çalışan korkak politikalar yürüten o dönemin, siyasi uşağı oldu. sürekli fikirleri değişen bir adamdı. kararsızlığı onu partisinden kopardı. zaten bülent ecevit olmadan politika yapamayacığını bildiği için 1 kez yeni açtıkları parti ile seçimlere girdi ve ondan sonra kabuğuna çekildi. ancak hakkında davalar açıldı. bir şekilde beraat etti. kızlarının biri turgay ciner ile evlendi 2006'da. 25 yaş büyük birisi ile evlenmenin arkasında aşk yatmaz diye düşünüyorum. neler döndüğünü hep merak etmişimdir.
  • insanlar bilgileri unutabilirler ama hisleri unutmaz derler. zamanında bu adamla ilgili çok şey okumuştum hepsini unutmuşum. lakin his unutulmuyor. pis adamdı bu. pis, menfaatçi falan.
  • 2002 yılındaki kriz bu adam yüzünden alevlenmişti.

kabaca sezer'e bağlı devlet denetleme kurulu, hüsamettin özkan'a bağlı olan halkbank'ı da denetleme listesine aldı. bu kurul başbakanlığa bağlı bddk denetiminin yetersiz olduğu görüşündeydi. işbu sebepten zaten sezer ile ecevit'in arası açıktı.

toplantı başlamadan sezer ile ecevit arasındaki gerginlik ortaya çıkınca, bu arkadaş arda turan'ın yanındaki caner erkin tipiyle ortalığı karıştıran en tehlikeli yancı rolünü üstlendi, kavgayı alevlendirdi ve bizi recep tayyip erdoğanlı yıllara sürükledi. eminim kendisi zaten ortalığı denetleme mevzusu başladığından bu yana kışkırtıyordu.

türkiye'de her şeyi yaparsın ama rezil olamazsın denir, hüsamettin özkan ülkeyi ateşe atarak bunu bile başarmıştır. ortadan kaybolması da bundandır.
  • bugünlerde yaşadıklarımızın baş mes'ulü.
  • türkiye'de merkez sol siyaseti yönlendirmeye devam ettiği öne sürülen gizemli şahsiyet.
  • kendisi kliktir, bir başbakana bu kadar yakın durup tüm bilgilerine erişmesi, gereksiz garip çıkışlarıyla eceviti zora sokması, anayasa kitapçığı krizi, sağlık sorunları, sol liberal siyasetin yeniden yapılandırılması gibi konularda başa oynamaya çalışması...
  • ecevite ve türk soluna en büyük ihaneti yapmış eski siyasetçi.
  • hakkında, türkiye'deki merkez/sol siyasetçilerin icazet makamı olduğu söylenir.
hesabın var mı? giriş yap