• ic yanmasi, yurek yanmasi da olabilecek bir ruh hali. ama en guzelini nazim soylemis,

kemal tahir'e mektubu'nda,

"içerim yanıyor, kemal,
    dışarım serin... "
  • 'içim yanıyor içim' diyordu adam, çocuksa 'açayım abime bir ayran' diye karşılık veriyordu, bir türk filminde.

içim yanıyor'u duyunca hep bu diyalog aklıma gelir.

içim yanıyor çünkü çok özledim.

ayran içsem geçer mi özlemek?
    organların göğüs kafesine sığmaması gibi özlemek,
    bugün istanbul'a yağmur yağdı, ağaçların yağmuru özlemesi gibi özlemek.
    özlemek basit bir eylemdir dedikleri kadar basit bir özlemek.
    söyleyememek kadar özlemek.
    yine de yazmak kadar, özlemek.
    kızarlar bize, kızsınlar.
    napalım.
  • ilginç bir turnusoldur. siz içinizin yandığını söylediğinizde karşınızdakinin hali tavrı dünya sikime minare götüme şeklindeyse kim olursa olsun siktir edin hayatınızdan ama ortak olmaya çalışıyorsa üzüntünüzü paylaşıyorsa hissedebiliyorsa kim olduğuna bakmadın alın hayatınıza.
  • kızgınlıktan büzüşür mü insan, ben büzüşüyorum hayat üstüme yüklendikçe.. içime kapanıyorum, yazacaklarımdan, söyleyeceklerimden vazgeçiyorum.
    türküler, şarkılarla dolu olan geçmişimle beraber beni bir yol kenararına gömüveriyorun, üstüne de adı sanı bilinmez insan bedenleri koyuyorum ki görülemeyeyim.
    sonra susuyorum çünkü bunu öğrendim artık, içimden gelen sesler zayıflıyor, gücüm azalıyor.
    bir yerlerde bir ben var ve o benin içi yanıyor.
    buralarda bir yerde de benden arta kalanın içi yanıyor ama artık bunun farkına bile varamıyorum.
    hangi ben daha zayıf, bilemiyorum.
  • bu sarkiyi dinledikce gul gibi esena monoyu anip gercekten de icim yaniyor..o yuzden gercekten adi gibi hissettiren sarki..
  • yürekte hissedilen derin aci yı ifade eden deyim
  • söyleyemediğiniz sözlerin, gerçekleştiremediğiniz hayallerin içerde, içten içten tutuşmaya başlamasıyla hissedilenleri anlatan ifade.
  • her insanda olmasi gerken bir seydir bu ates sonmusse eger o insandan hayir gelmez
  • seray sever şarkısı. facia olmuş.
  • gavurların müzdarip olduğu sağlık problemi dolayısıyla haykırışları *.
hesabın var mı? giriş yap