poison

  • 12659
  • 1
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

macrocenter

iyidir, güzeldir, hoştur, çalışanları da pek kibardır da.. dikkat etmezseniz kazığın üzerine oturuverirsiniz. ben şahsen bir kere oturdum, ikincide ise direkten döndüm.

efendim mekan akmerkez macro center, kasap reyonu.
yeni yeni ev alışverişi yapılan toy dönemler. kasap amcalardan birine 1 kg dana kıyma istediğimi söylüyorum. kasap amca ordaki hazır çekilmiş ve fiyatı çok daha mantıklı kıymalar dururken bana 1 kg bonfileyi kıyma olarak çekip veriyor. elimde tarihin en pahalı kıymasıyla ve kafamda "alala kıyma bu kadar pahalı bir şey değildi aslında" soru işaretleriyle macro center'dan çıkıyorum.
elde var bir.

ikincisi ise tazecik, dün yaşandı. mekan yine akmerkez macro center, kasap reyonu.
kasap amcalardan birine "1 kg kuzu şiş istiyorum" diyorum. o da bana "o zaman size bir kuzu kol verelim" diyor. aradaki farkı (?) pek anlamayarak "ee peki 1 kg olsun işte" diyorum. bir kuzu kol alıp kemiğinden sıyırıyorlar, yağlarını temizliyorlar falan 10-15 dk bekleyip eti alıyorum, başka reyonlarda alışverişe devam ederken etin üzerindeki etikete gözüm kayıyor: gramaj 2 kg, fiyat 90 tl. önce bayaa bi sinirleniyorum ama diyorum ki, temizlemeden önce kemiğiyle tarttığı için 2 kg gelmiş olabilir, eğer etin kendisi 1 kg geliyorsa yine çok sesimi çıkaramam. kasap reyonuna dönüp "bana bu eti tartar mısınız ne kadar" diyorum, 1.5 kg geliyor et. eh tabi o noktdan sonra beni kimse tutamıyor, 1 kg et istediğim halde neden 2 kg et tartılıp 1.5 kg et verildiğini sorguluyorum sinirli bir şekilde. yanlış anlaşılma olmuş vs diyorlar tabii. sonuç olarak paketledikleri eti 1 kg olarak yeniden tarttırıp alıyorum.

demem o ki burda açık satılan şeyleri alırken hep tetikte olmak gerekiyor. 1 kg et almak için girip 2 kg et parası ödemiş bir şekilde çıkabilirsiniz. çok ayıp şeyler.

devamını okuyayım »
22.04.2012 10:07