şükela:  tümü | bugün
38 entry daha
  • bunu söylemesindeki amaç hukukçuları aşağılamak veya kendisini onlarla bir tutup yarıştırmak değildir. üstünden de olsa iibf'liler olarak; anayasadan cezaya, idareden icraya biz de hukuk biliyoruz mesajını vermektir.
  • senin bildiğin hukuktan gördüğün dersten ne olur lan düdük diye karşılık verilmesi gerekir.
    edit:hukuk kazanamayan iibfli arkadaşlar özelden yazıp ağlamanıza,küfür,hakaret etmenize gerek yok.tamam lan en büyük sizsiniz tamam hadi hukuk da biliyorsunuz bak.oo idari hakim falan da olabiliyorsunuz.tamam biz avukatlar da gelip size danışıyoruz yaa ona da okey.siz kralsınız canlarım benim.
    edit2: arkadaşlar siz manyak mısınız?şu entryden baba parasıyla bir yerlere geldiğimden tutun da rezil bir hukukçu olmama dair kendinizce çıkarımlar yapmışsınız.adam beni hiç tanımadan hakkımda tespit yapmış bir de bilmem kaç yıllık psikologum demiş yaa.aranızda ne kadar aşağılık kompleksi olanlarınız varmış böyle.
  • beden eğitimi öğretmenligi okuyanların biz de anatomi dersi gördük saglikciyiz demesi kadar abuk bir durumdur
  • onlara laf etmeyin, hayat zaten çarpmış işsizlikle bir de siz burda çarpmayın
  • peki ya hukuk mezunlarının kamuyu yönetmek istemesine ne demeli? mesela kaymakam olmak istemelerine? kamu yönetimi adına herhangi bir ders almamalarına rağmen hem de.

burada tartışmanın manası var mı veya?
  • "biz de hukuk dersi gördük" diyoruz, hukuk biliyoruz demiyoruz. temel düzeyde bu eğitimi biz de aldık neticede. bizi ilgilendirdiği kadar hukuka giriş bağlamında birçok hukuk dersi müfredatımızda vardı. sizin kadar bilmemiz mümkün değil, şahsım adına ben bunun farkındayım fakat "biz de hukuk dersi gördük", hukuk eğitimi almadık, hukuk dersi "gördük".

o egolarınızdan sıyrılın biraz.

düzenleme: imlâ.
  • hukukçular vergi davaları için zaman zaman kapımızı çalıp, abi şöyle bir davam var, sence ne yapmalıyım, sorusunu sorduklarından olabilir mi?
    vergi hukuku iibf mezunu smmm ve ymm'lerin hakim alanıdır, vergi konusunda ihtisas yapmış avukat bir elin parmakları kadardır.
    ama vergi mahkemelerinde bu konunun uzmanı smmm veya ymmlerin yetkisi yoktur ama avukatların da bilgisi yoktur.
    hadi buradan tartışın biraz da.

iibf'liler hukukçudurlar ve alanlarına avukatlardan daha fazla hakimdirler.
  • hukuk derslerinin özetidir o gördükleri ama anlatamazsın.
  • mühendisim ben de hukuk dersi aldım*
  • doğru bir ifade.

hatta idari hakimlerin bir kısmı iibf mezunlarından alınıyor bildiğiniz gibi.

hangi hukukçu bu cümleyi neden problem etmiş ki?
106 entry daha