şükela:  tümü | bugün
23 entry daha
  • vebali hepimizde... bu adaletsizliğe göz yumdukça vebalimiz katlanacak.

bir şekilde mağduru hatalı çıkarmaya bayılıyorsunuz. illaki mağdurun bir kabahati olmalı. burada kadını suçlayacağınıza memlekette hakimi, savcısı, polisi neden var? devlet ne için var? bunu sorgulayın önce. kadıncağız zaten hatalarının bedelini çok çok ağır şekilde ödedi? peki bu cinayetin göz göre göre gerçekleşmesine neden olanlar ne olacak? bunların hiç mi suçu yok arkadaş?
  • bunca adaletsizliğe, telafisiz mağduriyete, sefalete seyirci kalan toplumun da allah belasını versin.
  • 2 gündür bu olayı anlamlandırmaya çalışıyorum.
    yapamadım, anlam veremedim bu yaşanan olaya.
    doğadaki en vahşi canlı bile kendi yavrusunu bu şekilde veya başka bir şekilde katletmez. bunu sadece insan yapabilir. insan yaptı zaten.
    insan olan bunu yapmaz demeyin, insandan daha vahşi bir canlı yoktur benim gözümde. o savunmasız o güzelim yavruları öldürmeyi bırakın, bakmaya kıyamaz vicdanlı bir anne baba. ama adam nasıl bir sınırı aşıyor ki resmen katliam yapıyor.
    ne desek boş.
  • ailesinin sahip çıkmaması çok acaip bir durum.
    ama ülkenin genelinde var bu durum. evlendirilen kızın evine bile gelmez bazı aileler evlilik kurumu gibi aptal bir şeye sahip çıksın diye. kendi yuvasını kursun diye. şikâyet anında kocandır kızım döver de söver de cevabı verilerek geri gönderilmek gibi olaylar hala devam ediyor.
70 entry daha