• vebali hepimizde... bu adaletsizliğe göz yumdukça vebalimiz katlanacak.

bir şekilde mağduru hatalı çıkarmaya bayılıyorsunuz. illaki mağdurun bir kabahati olmalı. burada kadını suçlayacağınıza memlekette hakimi, savcısı, polisi neden var? devlet ne için var? bunu sorgulayın önce. kadıncağız zaten hatalarının bedelini çok çok ağır şekilde ödedi? peki bu cinayetin göz göre göre gerçekleşmesine neden olanlar ne olacak? bunların hiç mi suçu yok arkadaş?
  • bunca adaletsizliğe, telafisiz mağduriyete, sefalete seyirci kalan toplumun da allah belasını versin.
  • bu kadın konuşurken, insanların evlatları, çocukları bir yana, 5 yaşındaki iki kedimi düşündüm ve bu kadının yaşadığı acının muhtemelen binde birini bile hayal edemeyeceğimi bildiğim halde canım yandı.
    söylenecek söz yok hiç.
    ayrıca bu başlık altında görevini ihmal eden insanları eleştirmesi gereken yerde, kadının kocasının psikolojisini anlayamama konusunda eleştirmeyi düşünen insanlara da tek bir sözüm var.
    insanların ne kadar psikopat olduğunu, onları tetikleyecek problemler, sıkıntılar ortaya çıkana dek anlayamayabilirsiniz.
    bundan birkaç sene önce, bir arkadaşım vasıtasıyla kocasından kaçan iki çocuklu bir kadınla tanışmıştım. aynı soruyu ben de ona sordum. hadi anlamadın, evlendin, sonra neden iki çocuk yaptın, diye sorduğumda bana öyle bir cevap vermişti ki, o an düzlemlerimizin farklı olduğunu ve birbirimizi anlamak için düzlem değiştirmemiz gerektiğini anladım.
    "bana vuruyordu, hakaret ediyordu; ama babamdan gördüğümden daha az şiddet görüyordum."
    bu ülkede artık bir şeylerin değişmesi lazım. vicdan ve merhameti tekrar hatırlatacak bir şeyler lazım; çünkü unuttuk...
  • alınacak tutuklama kararı ile şu an iki çocuk hayatta olabilirdi .
    umarım kadının şikayetlerini kaale almayan kolluk ve adli birimlerin vicdanı rahattır .
  • burada yazılınca merak ettim, bu anne her konuştuğunda kendi adıma utanıyorum, surata böyle çarpıyor fakat eşek derisine sahip olanlar pek anlamaz.
    hiç bu acıyı unutmayacak kadının feryadı.
    " sesimin duyduğu her yere gitmek istiyorum, bitmedi, bitirmedim, durmayacam.
    anlıyorum,iki gün sonra hepiniz unutacaksınız , başka bir acıyla devam edecek çünkü"

https://youtu.be/go2q0um1xxq?t=407

edit,
  • kadın olduğu için, dahası başı açık olduğu için iktidar tarafından duyulmamış ve duyulmayacak feryattır.
    onların başları zaten belada götlerini kurtarma peşindeyken ne bu kadının ne ölen çocuklarının önemi yoktur.
    aslında kimsenin önemi yoktur, önemli olan tek şey kirli güçlerini ellerinde tutabilmeleri için kendilerine oy verecek canlı türlerini kandırma yöntemleridir.
  • adam*, karısını bıçaklıyor, ceza almıyor, salınıyor adam... devlet hala çocuklarını görme hakkı veriyor. adam çocukları öldürüyor.
    adam kadını nasıl en çok acıtacağını biliyor, öldürdüm onları diye arıyor.

"önce büyük çocuğumu öldürmüştür, yoksa korurdu kardeşini" diyor ya, 4 yaşında bir melek, diğeri 2 yaşında.
    çok üzücü, çok acı.
    öldürülen çocuğumun emziği elimde kaldı.
    kamu spotlarıyla olmuyor, acil birşey yapmalı.
  • lütfen susmasın.
  • elim ayağımı titreten kadın. o kadar aklı başındaki kadın insan şaşırıyor.
    çocuk öldürmek nedir? kendi çocuğunu öldürmek nedir?
    sebep: karını aldatıyorsun,boşuyor ve barışmıyor.
    hm o zaman önce çocuklarımı yapabiliyorsam karımı kaçamazsam da kendimi öldürürüm,tamam.
    zihniyetinize sıçayım.
    ya şu erkek çocuklarını adam gibi yetiştirin diyeceğim ama sözlükte bile okumuş seküler kesim derler yok şöyle kadın,yok böyle kadın yahu nedir bu kadın nefreti.

başlığı okudum kan beynime sıçradı.
    ulan bu durumda bile kadına suç bulan beyinsizler var. vicdanınıza tüküreyim sizin.

daha dün babası kızına “kapımız sana her zaman açık “ dediği için babaya gavat evine kerhane deniyordu.
  • ben ki şu an alev topu olsam yağarım böylelerinin üstüne, kadının kalbim ağrıyo demesi o donuk bakışları beni bitirdi. bittim. çocuğum yok, bunu hissetmek için çocuğumun olmasına gerek yok. bu çaresizliğin tanımı yok. bu dalları kırılmış yiğit bir kadın, ağaç gibi dimdik durmuş. durmuş durmasına da su veren olmamış, yanmış içten içe kurumuş.ülkede müge anlı'nın dediği gibi infaz sorunu var, dosyaları okumayan şiddet nedeniyle uzaklaştırma kararı verilmiş, sicilinde 32 sabıkası bulunan bir adama 24 saat başkaları gözetiminde olmaksızın çocuk görme izni verilir mi ya, verilmiş işte, hatta ben bunu yazarken dahi, bir memur kopyala yapıştır olarak iş böyle bir kararı yazıyordur. içim yandı.
hesabın var mı? giriş yap