şükela:  tümü | bugün
  • sivasın bir ilçesi..
  • kızıldağ bu ilçe sınırlarındadır. ayrıca kızılırmak da bu ilçeden geçmektedir.
  • eski adları çit, çîte koçgîri ve macirandır. macir ismi muhacirden gelir çünkü ilçe 1921 (bkz: koçgiri isyanı) den sonra erzurum, kayseri, dersim ve erzincandan göç almıştır.
  • pkk'lı üç teröristin öldürüldüğü ilçe.

http://www.sondakika.com/…rorist-olduruldu-2797885/
  • 14 ay bulunup askerlik yaptığım yer. çok güzel memleket aslında, ülke adam gibi ülke olacak da emekliliğini geçireceksin. tabi bahar aylarında, kışın da hiç çekilmiyordu şimdi düşündüm de. reklamlar gibi yazı var buranın, kızılırmak akıyor, çiçekler açıyor, baraja gidiyorsun takılıyorsun falan ama 9 ay kar altında lan :) ama güzel, ne bileyim yani.

ps: bakkal özcan vardı, tost yapardı. selam söyleyin benden :)
  • memleketim.. daha doğrusu babamın memleketi ama bebeklikten bu yana köye gide gele gide gele benimsiyosun tabi. e bide şu nerelisin diye sorduklarında kökenin nere yeğenim soruları...

tanrıverdi adlı otobüslerle giderdik köye ve imranlının içinde o buz gibi soğuğunda dururdu otobüs. sonra bakkalın içinde köy otobüsünü bekler , hafif güneş ışıyıncada gider lokantalarından o meşhur et dönerini yerdik. çocukluktan bu yana hep aynı kaldı imranlı. hiç gelişmedi.. ama birazda bu güzel yapmıyomu zaten..
  • bir kaç gün içinde gitmem gerekecek olan ilçe.
  • küçücük bir sivas ilçesi.

aslen buralıyım ve çok çok nadir gitsemde gittiğimde sıcak bi kasaba, köy havası veren şirin bi belde havası verir.
  • 3 yıl yaşamıştım burada. sanırım ufak mutluluklarım burada doğdu benim. karda top oynardık, ıslak çoraplarla...