• yeni kutularının üzerinde poison yazar ama zehir yazmaz. ithal edilirken gümrük memurları ağzıyla mcuk yapıp dışarı tükürerek zehrini alıyorlar sanırım.
  • doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaç. aynı dozu kontrolsüz uzun süre kullanırsanız, damarlarınızda kan bırakmaz.
  • yan etkilerini okuduğumda insanı öldürmeyip süründürecek seviyede tutuyormuş yorumunu yaptığım, allahın kimseyi kullanmak zorunda bırakmamasını dilediğim ilaç.
  • fantastik bir ilaç.
    6 hafta önce başladığım bu ilaçta bir süredir 200 mg/gün maks dozuna ulaşmış bulunuyorum.

belirtildiği gibi ne mide buğlantısı, ne kas ağrısı ne de başka bir yan etki oldu.
    nefes alınca ne kadar yan etki yapıyorsa bu ilacı kullanıyor olmak da o kadar yan etki yaptı bende.

blind bir şekilde ömür boyu kullanacak olmak insanı hafif tırsıtır gibi olsa da an itibariyle o kadar da kötü bir şey değil gibi etki bazında en azından.
  • yaklaşık bir aydır kullandığım ilaç. şimdilik bahsedilen yan etkilerden yalnızca saç dökülmesinden şikayetçiyim. onun dışında yaptıracağım kan testleriyle, bir ayda vücuduma herhangi bir zarar verip vermediğini anlayacağız.
  • yaklaşık bir yıldır kullandığım ilaç. doktorum sabahattin saip tarafından başlatıldı. bünyemin beyin damarında oluşturduğu bir vaskülit nedeniyle *.
    karaciğere zarar verdiği için alt, ast, ggt tahlillerine baktırıyorum.
    he düzeldim mi tam olarak? hayır!
    edit: öncesinde 2005’ten itibaren aralıklarla endoxan alıyordum.
  • cell cept kullanmayı bir şekilde bırakmak zorunda kalan bünyelere verilen bağışıklık bastırıcı organ nakli ilacıdır. cell cept kendisinden daha etkili bir ilaçtır. lakin gebelik gibi durumlarda daha az zararlı olduğu gerekçesiyle imuran tercih edilmektedir.
  • baş ağrısı, baş dönmesi, kalp atış hızında artış, yorgunluk, mide rahatsızlıkları ve kan hücrelerinde azalma gibi önemli yan etkileri vardır. az olmakla beraber saç dökülmesi de yan etkileri arasındadır.

bu ilaç bağışıklık sistemine reset attığı için, kullanırken hastalıklara ve dışardan gelebilecek tehlikelere daha da dikkat edilmesi gerekir.
  • 3 ay günde 150 mg, son 2 aydır da günde 100 mg kullandığım ilaç. bu ilaç, prednol ve ursactive 1 haftada 800'lerde olan ast ve alt'mi referans değerlere indirdi sağolsun. prednol'u 48 mg gün aşırı 4 mg kadar düşürdük fakat kendisine pek dokunmadık ve bu sıralar vücudumda büyük morluklar çıkmaya başladı, özellikle kalçamda. bu morlukları ellediğimde çukurumsu gergin bir morluk olduğunu hissettim. doktora gittiğimde prednol'den kaynaklanan doku bozulması olduğunu söyledi ve prednolu azalttı fakat morluklar artmaya devam ediyor. bu ilaca ise doktorlar kesinlikle kesmeyecez, uzun süre kullanacaksın diyor. bu ilaç beni korkutuyor gerçekten. kendisi iki ucu boklu değnek oluyor herhalde.

(bkz: otoimmün hepatit)
  • uzun süreli kullanım iah ile sonuçlanabilir.

kullanıyorsan akciğerlerini de kontrol etmen lazım.
hesabın var mı? giriş yap