• en ön sırada oturan hatunun ismini kestirmeye çalışıyordur.
  • arkadaş ben # atıp veriyorum ee niye geç gidiyor arka tarafa dersen,
    beklesinler mk ne acelesi var diyorum arada bir integral sorusu çözüp öyle uzatıyorum.
  • kendini nikah masasında imza atıyormuş gibi hayal ediyor olabilir.
    iç ses: makro iktisat ne ya evlencem ben.
  • hoca arkasını dönsün de ikinci imzayı sallayayim diye bekliyor olabilir.

(bkz: başkasının yerine imza atmak)
  • devamsızlığını hesaplayıp bir sonraki derse muhtemelen gelmeyecek olan öğrencidir.
  • parlak zekaların yine iş başında olması. adam mı s2yorsunuz gençler? her derste imzayı attırır, sınıfı sayarım. siz giderken biz dönüyorduk. geçen sene başkasının yerine imza atmaları sebebiyle soruşturma yedirdiğim öğrencilerime buradan selam ederim.

edit: ne ağladınız maşallah! adamı aptal yerine koyacaksın, derse gelmediğin halde dersteymiş gibi görüneceksin, dışarıda başına bir bela gelse ya da hırsızlık yapsan, adam öldürsen, bir olaya karışsan resmî olarak derste olduğunu ispat edeceksin, derse tıpış tıpış gelmiş olan adamların akıllarıyla dalga geçeceksin ve hiçkimse bir şey demeyecek? dolandırıcılık bu. onu da okulda biz öğretmiyoruz. siz nereden öğrenip geliyorsunuz acaba? kıraathaneler senin gibi adamlarla dolu koçum. seni oraya alalım.
  • birinci sınıf öğrencisidir ve hoşlandığı o güzel kızın adını öğrenmek için bu yola başvurmuştur.
  • başkalarının durumunu merak eden, meraklı öğrencidir. kötü niyetlidir. başkalarının ne yaptığıyla ilgilenir. kendi işine bakması gerekmektedir.
  • bu kağıdı inceleyenlerden biri de benim. daha doğrusu bendim. neden? çünkü her ders birileri bu imza kağıdını inceliyor. ama ne inceleme. ne büyük bir ciddiyet. zaten sınıfta 15 kişi varız. hoca devamsızlığı sallamıyor. gelmeyenin yerine imza diye bir şey de söz konusu değil. çünkü her hoca boş beyaz bir a4 kağıdı verip başlatın imzayı diyor. e zaten belli 15 kişi var. sınıfta 16 imza çıkacak hali yok. imza almasının nedeni gelenlerin o an orada olduğunun kanıtlaması gerekirse diye. o yüzden de başkasının yerşne imza atan da yok. diğer olasılık da değil herkes birbirini tanıyor. o kız kim ki acaba derdi diye bir şey yok.

imza kağıdı bana geldiği zaman, ben de bunlar neyi inceliyorlar acaba diye inceliyordum. sonra bir gün sordum, ''neyi inceliyorsunuz lan'' diye. koyun olduğumuz sonucu çıktı. herkes ya o an ya da daha önceki bir derste imza kağıdını başka biri inceliyor diye inceliyormuş. incelemeception da denebilir.

bu da böyle bi anımdır. (swh)
  • yüzde 90 aptaldır ve kendisine gıcık olurum. hele hoca imza kağıdını vermeyi unutmuş olup dersin sonunda aklına geldiyse bu öğrenciler yüzünden bütün sınıf imza kağıdının dolaşmasını bekler ve geç çıkar. o zaman daha da gıcık olurum.
hesabın var mı? giriş yap