şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: insan avcisi)..*
 • başrollerini cüneyt arkın, aytekin akkaya ve aykut düz'ün canlandırdığı 1987 yapımı türk filmi. aktörler filmde bizzat kendi isimleriyle oynamış olup, birer paralı askeri canlandırmaktadırlar. zaten filmde toplam 9 kişi oynamaktadır. öte yandan, film figürasyon açısından enteresan bir örnektir zira yönetmen bilgisayarla çoğaltım tekniğini imkansızlıklardan ötürü manuel olarak uygulamış ve yirmi kadar adama aynı yeşil gocuktan giydirmek suretiyle üç silahşörleri film boyunca küçük bir ordu tarafından kovalattırmıştır. ayrıca filmde bir profesör vardır ve bu profesör karakteri filmin twist hareketidir. çünkü kadındır. altın gününden yeni kalkmış görünümdeki profesör kadın, büyük bir medikal buluşun eşiğindeyken ilaç kartelleri tarafından kaçırılıp alıkonulmuştur. cüneyt, aytekin ve aykut üçlüsünün kötü adamların elinden belirli bir ücret karşılığında kurtarmaları gereken kadın profesör, film boyunca kendisini kaçıran ekipten hayatla ilgili büyük erdemleri öğrenir, hatta finalde gözyaşlarını tutamaz ve bu iç yolculuğu sonunda büyük bir değişim yaşar.

  ülkemizdeki iddialı dijital yayın platformlarından biri olan blutv filmin tanıtım sayfasında şu metne yer vermiştir: 'esrar imal eden bir çeteyle savaşan üç adamın hikayesi cüneyt arkının iyi filmlerinden biri.' lakin filmde esrar imal eden bir çete yoktur, kahramanlarımız böyle bir çeteyle de savaşmamaktadır ama olsun. cüneyt arkın'ın iyi filmlerinden biriymiştir. iyi seyirler dilerim.
 • cüneyt arkın'ın aykut düz'le çevirdiği filmlerden bir tanesidir.ayrıca; aytekin akkaya ve osman betin gibi yıldızlarda eşlik etmektedir. yeşilçam'da ki seks filmleri furyasının bittiği dönemlerde 1987 yılında çekilmiştir. filmin çekildiği yer yanlış hatırlamıyorsam adana'dır.izlenebilir bir cüneyt arkın filmidir. cüneyt arkın'ın aykut düzle çevirdiği diğer filmler:
  (bkz: muhteşem serseri)
  (bkz: sevdam benim)
  (bkz: dört hergele)