şükela:  tümü | bugün
  • herkesin yaptığı ama aksinin geçerli olduğunu bilip kabul etmediği saçma sapan bir gerçek.

değilsin, değerli değilsiniz arkadaşlar bunu anlamak çok zor değil. biraz önce deli gibi mesaj atıp durumunu anlatan arkadaşa da söyledim, değerli değilsin.

güven bekleme konusuna girmiyorum bile, yediği bokları anlatan, iğrenç bir insan olduğunu her an vurgulayan birinin "ama bana güven haa" demesi kadar garip bir durum.
    başkaları için değerli değilsiniz ve bunu kabul edin artık.

bakın ben çok net bir insanım, açıkça söylüyorum ve her seferinde insanlar anlamamakta ısrar ediyor.
    hümanist biri değilim, genellikle insanları da sevmem, kimin ne yaptığı ve ne hissettiği benim zerre umrumda değil.
    hele dertleri, o dertler var ya hiç umrumda değil hahaha :) gelip anlatıyorlar bıdır bıdır bıdır anlamıyorum anlatınca ne oluyor acaba?

velhasılıkelam kendinizi değerli hissediyorsunuz, yargılanmak ve sorgulanmak istemiyorsunuz, doğru olduğunuzu düşünüyorsunuz ama maalesef durum böyle değil.
    eğer karşındaki seni yargılamıyorsa çıkarı vardır, karşındakine verebilecek bir şeyin olmadığında bunu daha net görebilirsin.

galiba alnıma yazmam gerekiyor "insanlar umrumda değil" diye.
  • (bkz: #68950539)
  • bir çizgi-film karakterine kendini fazla kaptırmaktan ileri gelir.

ben kendimi daha çok onun sahibiymişim gibi hissediyorum.
  • olması gereken budur zaten, öteki türlü kişi benlik değerini yitir. bu da birtakım psikolojik rahatsızlıklara neden olur.
  • 'insanların değerli olduğunu farkedememesi' olarak değiştirilmesi gereken başlık.

insanın değerini farketmesi, kibir veya bencillik anlamına gelmiyor. tam tersine değerinin farkında bir insan mütevazı ve yardımsever olabilir ancak.
    kibirli ve bencil insan ise değerini bulamamış bunun yerini başka şeylerle doldurmaya çalışan, esasen de aşağılık kompleksi taşıyan insandır.