• hamdolsun ülkemizin 3. sırada yerini aldığı oranlamadır. ilk iki sırayla isveç ve litvanya imiş.

ilgimi çeken bir başka nokta da infografiğin başlığı: "avrupa, rusya ve türkiye'de..." şeklinde. nedir bu rusya ile bizim çektiğimiz batı avrupalı mağrurluğundan(araştırmayı yapan şirket alman menşeli). oğlum rusya da biz de avrupayız, em asya'yız. yırtınsanız da böyle bu, öyle ayrı yazsan ne, peh.

ps. görselde kıbrıs adası olarak yalnızca güney kıbrıs rum kesimi'nin dikkate alındığı anlaşıldığından, litvanya ile ikinciliği paylaşıyor diye ekleme lüzumunu görmedim.
  • türkiye'nin durumuna şaşırmadım.
    son 3-4 senedir türkiye'de yaşamayan birisi olarak bu sene bir aylık ziyaretimde spor salonuna yazıldım. 3 senedir yaşadığım yerde düzenli spor yapan birisi olarak salonda kimseyi selfie çekerken görmedim. türkiye'de spor salonunda selfie çekmeyen, kendisini aynada çekmeyen ve duştan sonra aynada poz vermeyen insan çok çok az. bunun da sosyal medya için yapıldığı aşikar. inanılmaz şaşırdım. geldim eve, istatistiklere bakayım dedim, sonra o istatistikler de beni işte bu başlığa getirdi.
hesabın var mı? giriş yap