• vergi dairelerindeki eziyeti neden internet ortamına da taşımayalım vizyonu ile kurulmuş, yetersiz, beceriksiz, gereksiz oluşum. borcunuz yok der iki hafta sonra 2 yıllık borcunuz çıkar. şunu ödeyim dersiniz, süper kötü tasarım ve mimaride zar zor bulursunuz ki ios la yapamayacağınızı söyler.
    allah hepimize bu leş sistemi kurup bir de açılışa kullanıcı memnuniyeti anketi koyan zihniyetteki özgüveni nasi beylesin. dininiz amin.
  • adını "interaktif zulüm dairesi" olarak değiştirseler yeridir.

şirket için 4-5 farklı ayın borcunu tek seferde ödeme gibi bir imkanınız yok. hepsini tek tek "öde" deyip her seferinde yeniden kart bilgisi doldurmak ve akıllı şifre ile ödeme yapmak zorundasınız. tek seferde ödeme yapılamıyor. bununla birlikte ödeme yapmaya çalışırken "öde" dedikten sonra 3 farklı tıklama yapmanız gerekiyor. "emin misiniz" diye soruyor bir de :)

bitti mi? bitmedi! kart numarasını yazarken klavye kullanamıyorsunuz, mouse ile tek tek seçmek zorunda kalıyorsunuz. 2005'te filan mıyız?

bir işi de liyakat sahibi firmalara verin yahu. bu ne rezillik böyle.
  • tost makinasıyla mı yaptınız siteyi bu nasıl bir iş dolandırıcılar bile bundan güzel yapıyorlar telefonda kullanmak imkansız pc den güç bela ulaşıp vergi yatırayım dedim sürekli error veriyor vergi dairesine gidiyorum covid 19 nedeniyle vezne kapalı diyo lan nereden yatıracam amk parasını satış yapacaz vergi borcu görünüyor.
  • telefondan girdiğimde sayfayı ekrana sığdırmak mümkün olmuyor, kaydıramıyorum sayfayı. nasıl becerdiniz böyle site yapmayı.
  • bir kamu bankasından hesap açtırın. mobil bankacılıkla ; barkod tara ya da tahakku no ile ödeyin. interaktif vergi dairesinden ödemeye çalışmaktan çok daha kolay.
  • bu uygulamadan sonra hala vergi dairesine giden ya yaşlıdır ya cahil. şu imkan varken vergi dairesindekiler napıyo cidden
  • siteden buram buram ''beni devlet çalışanı yaptı'' kokusu alınıyor. devlette işini iyi yapanları tenzih ediyorum fakat bu kadar mı yarım yamalak iş yapılır. ptt'de yapmadığını bırakmadı, interaktif devlet dairesi de.
    siteye ilk giriş yapacağım zaman üyelik almaya çalışmıştım. üye olmak için de anne veya baba tc numarası dahi istiyor, 18 yaş üzerindeki bireylerden. neyse işte ailemden şifreyi aldım koskoca birisi olarak ailemin tc'si olmadan üyelik alamıyorum. sonra kabul etmedi bilgileri. e-devlet üzerinden gireyim demiştim. eskiden e-devlet üzerinden zar zor da olsa girebiliyorduk fakat bugün itibariyle hiçbir erişimim yok. tarayıcı geçmişini tamamen sıfırlamama rağmen ''aynı anda iki oturumdan giriş yapamazsınız'' uyarısı alıyorum. siteye giriş yapıp yapamadığımı bile anlayamıyorum. ekran değişiyor anormal bir şekilde kırmızı beyaz şeklinde ortadan enlemesine bölünüyor. sadece girişte bu kadar cebelleştiğim için uzun bir süre giriş yapmayı denemeyeceğim.
  • yaklaşık 20 dakikadır ''harç ve değerli kağıt bedeli'' butonunu arıyorum sitesinde. basılabilecek her yere bastım. iade formu var kendisi yok.

çözüm hiçbir yerde yazmadığı için buraya bakan olur yazalım. sitesine giriş yapmadan anasayfada ''hızlı ödeme'' seçenekleri var, oradan yapacaksınız. eğer siteye kullanıcı girişi yaparsanız ödeme butonları kayboluyor. böyle de güzel tasarlanmış. gayet mantıklı.
  • toplu ödeme özelliği olmayan anlamsız bir şey. her bir vergi için ödeme işlemlerini baştan yapıyorsunuz. üstüne "ay ben o kartı kabul etmem :/" diye nazlara çekiyor kendini. pes edip "ne halin varsa gör" deyince de "selam. tebligat :/".

aldığımız nefesi de vergiye bağladınız anladık da, bari ödeme işleminde biraz kolaylık sağlayın, biraz insan yerine koyun mükellefi. maddi, fiziksel, psikolojik her şekilde iliğimizi kuruttunuz.
  • boyle siteyi kodlayan yazilimcinin klavyesine sicayim. iste oyle bir site. her girisniz bir kanser olma sebebi. yayinda ve yapimda emegi gecenlerin allah cezasini versin.

ama 15 gun unutulan borc icin eve tebligat gondermeyi bilirler anca. hay ben sizin yapacaginiz isin!
hesabın var mı? giriş yap