• gelir idaresi başkanlığının bugün hizmete açtığı site. ancak kayıt olmak mümkün değil. her şey doğru bile olsa hata veriyor.
    tüm aşamaları geçip iki defa sms doğrulamasına kadar geldim. 6 haneli numaradan oluşan kodu doğru girdiğim halde kabul etmedi.

https://ivd.gib.gov.tr/

yazılana göre yapılabilecekler şunlar:

nteraktif vergi dairesi üzerinden kişiler;

• sicil bilgilerine,

• borç bilgilerine,

• elektronik ortamda verdikleri bildirim, beyanname ile bu beyannamelere ilişkin tahakkuklara,

• emanet defterine kaydedilen tutarlara,

• haklarında yapılan elektronik yoklamalara ilişkin tutanaklara,

• elektronik hacizleri bilgilerine,

• e-tebligatlarına,

• vergi ceza ihbarnamelerine,

ulaşabileceklerdir. ayrıca;

• borç ödeme,

• e-tebligat sistemine dahil olmak için talepte bulunma,

• vergi cezalarında indirim talebinde bulunma,

• uzlaşma talebinde bulunma,

• mükellefiyet durum yazısı alma,

• borç durum yazısı talebinde bulunma,

• özelge talebinde bulunma,

• gerçek kişilerde işe başlama, adres değişikliği bildiriminde bulunma,

• gerçek kişilerde şube açılış bildiriminde bulunma,

• gerçek kişilerde işi bırakma bildiriminde bulunma,

• izaha davet müessesi kapsamında izahta bulunma,

• 6183 sayılı amme alacaklarının tahsil usulü hakkında kanunun 48 inci maddesi kapsamında tecil talebinde bulunma,

• genel dilekçe verme

işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.
  • internet vergi dairesi'nin üçüncü versiyonu. ulan neden her revizyonda farklı site açıyorlar anlamış değilim.

eskisinin şeklini şemalini değiştirmişler. kullanıcı deneyimi üzerine biraz kafa yorulmuş, tüm borçlarınızı düzgün halde gösteriyor. yeni gelen özelliklerse e-haciz konusunda detaylandırma, mükelleflerin beyannamelerini görebilmeleri (şuan eksik), açılış/kapanış işlemlerini bunun üzerinden yapabilme.

e-devlet ile girilir, güzel gelişme.
  • çipli kimlik için gereken ücret üzerinden de yatırılıyormuş ama bir türlü tam olarak nereden olacağını bulamadım.
  • acaba sadece bende mi çöktü, yoksa yapılandırmaların ödemesi için son gün diye mi merak ediyorum. bir vergi dairesinin internet sitesi nasıl çökebilir?
  • yeni kimlik kartı bedeli ödemesi için kayıt olduğum ama kesinlikle "değerli kağıt..." başlığının bulunmadığı sistem. kesinlikle kullanıcı dostu bir arayüze sahip değil. kim tasarlıyor, bu işten kimler para kazanıyor merak edilesi bir durum.
    sonuç: banka veya ptt'ye gidilir. babalarımızın eskiden yaptıkları gibi klasik işlemler takip edilir.
  • gayet faydalı, detaylı ve profesyonelce hazırlanmış online vergi dairesi sistemi. aklınızda bulunsun dilekçe bile verebiliyorsunuz. sanırım vergi dairelerinin o soğuk ve kalabalık ortamına girmenizi gerektirecek bir şey kalmamış.
    orta ve uzun vadede vergi dairesi ve suratsız vergi dairesi memuru diye bir şey kalmayacak.
  • gayet profesyonel, kullanıcı dostu bir site ve uygulama yapmışlar. bana göre vergi tarihleri geldiğinde ufak bir bildirim gönderebilse çok hoş olurdu. bunun haricinde her işimi görüyor.
  • kyk borcunu takip etmenize imkan sağlayan site.

(bkz: yapılandırma senin ben mnskym)
  • bu uygulamadan sonra hala vergi dairesine giden ya yaşlıdır ya cahil. şu imkan varken vergi dairesindekiler napıyo cidden
  • bu sitede bir türlü güncelleme yapamadım. ne telefon ne adres hiçbirini güncelleyemiyorum. mesajı gönder gönder diyorum fırıldak gibi dönüyor mesaj zamanda kayboluyor onay kodu da gelmiyor burada da bürokrasi engeline takıldık amk
hesabın var mı? giriş yap