şükela:  tümü | bugün
 • dizayni eskiden winamp'a kurup 5 dakika sonra kaldirdigimiz binbir turlu futuristik ise yaramaz skin'leri hatirlatti. millet pil yuzunden o "sanatli" animasyonlari kapatir zaten (eger mumkunse).
 • ios'u ios, iphone'u da iphone yapan o güzelim gerçekçi, detaylı ve oturaklı arayüz sonrasında android ve windows phone'dan soğuma nedenim olan detaysız, düz ve rengarenk arayüze geçişle bendenizi yarı yolda bırakmış ios sürümüdür. getirdiği özellikler hoş olsa da, şimdiye kadar baktığım bir kaç ekran görüntüsü bana fazla karmaşık göründü açıkçası mevcut arayüze göre... (bkz: al kırdın kırdın)
  z.ö. evet.
 • geçiş yaparsam ios 6'yı kullamamama neden olacak ios'tur. apple stabilliğinden nasibini almadığı için ios 6'ya güncellememiştim telefonumu. hele bu çıksın bi piyasaya az inceleyelim.
 • [evren]
  - :(
  + ??
  - ios 7 :(
  + ne olmus ios 7'ye?
  - widget ozelligi eklenmemis.
  + ...

  [paralel evren]
  - :/
  + ??
  - ios 7 :/
  + ne olmus ios 7'ye?
  - widget ozelligi eklenmis, android cakmasi :/
  + ...
 • ios'in frontend'inin en büyük ve radikal değişime uğradığı sürüm. şık duruyor, biraz android ve windows phone'dan bir şeyler almamış değil, bu konuda eksiyi hak ediyor maalesef (illa aldığı şeyler kötü olduğundan değil, orjinal olmadığından). yaklaşık bir saat kurcaladım, öncelikle şık olmuş. gerçekten helvetica'nın olabildiğince çok kullanımı, basit, beyaz üzerine siyah menüler hoşuma gitti. eskisinden daha mı iyi daha mı kötü? bunu en iyi zaman belirler, bence daha 'farklı'. ikisi de iyi ya da kötü olabilir durumuna göre. control center güzel bir özellik olmuş, lazımdı, özellikle notification center'a entegre olmayıp ayrı bir gesture ile açılıyor olması kesinlikle bir artı. search ana ekranda sağa swipe ile değil, ekranın ortasından aşağı bir swipe gesture yaparak açılıyor, ilginç olmuş, insanların alışacağından şüpheliyim.

  onun dışında arkaplanda, api tarafında, oyun yapımcılarına inanılmaz bir destek getirilmiş. ios'e bundan sonra çıkacak oyun controller'larını programlamak için api var, yani iphone ve ipad iyice bir gaming device olacak. ayrıca yüksek performanslı oyun tasarımı için de yeni library'ler eklenmiş. bir sürü yeni api var, developer'lar bayağı eğlenecek. bir developer olarak heyecanla ilgilendiğim ios sürümü.

  //edit: fotoğraflara bakmak, bir şeyler paylaşmak oldukça kolay ve şık. menüler genelde bayağı sade, o kısımları bayağı sevmeye başladım. ana ekranda cihazı hareket ettirdikçe arkaplan ve ikonun farklı yönlere, parallax scrolling efektiyle gidip üç boyut havası yaratması da hoş (umarım yalnız accelerometer bütün pili sömürmez bu yüzden). airdrop'ın sürekli bluetooth'un açık olmasını gerektirmesi çok hoş olmamakla beraber control center sayesinde kolayca açılıp kapatılabilmesi güzel. ancak yine de, eski ios'i görsel açıdan çook özlüyorum.
 • an itibarile ile güncellemeye başladığım ios yükseltmesi. umarım pişman olmam. daha detaylı yorumu yapacağım. sizin için kendimi feda ediyorum. beni bekleyin..
 • indirip denediğim baya beğendim ios sürümü..

  twitter: http://www.twitter.com/barva adresinden takip edebilirsiniz özellikleri.
 • udid kaydı olmadan yükledim ve çalışıyor. çok da güzel çalışıyor..

  android gibi olmuş geyiklerine hiç kulak asmıyordum. ama ilk 10 dakikalık gözlemim...
  mesajlarından tut marketine kadar, menü geçişlerinden tut uygulama açışlarına kadar android olmuş. lan ne gerek vardı ya?

  edit : kurcaladıkça seviyorum. final sürümü ile çok daha iyi olacaktır..

  edit 2 : ios 6.1.3 e dönüş...
 • --- spoiler ---

  udid kaydi dediler bekledik
  baska bir kapiya ondan gitmedik
  soylesene apple biz sana ne ettik
  steve jobsa karsi cok ayip oldu
  --- spoiler ---

  ios'un en farkli surumu olmustur, udid kaydi icin mesaj kutumu yesillendirene sevgi ve muhabbetlerimi iletirim.