• başkalarının özgürlüklerine saygı duymayıp onları, kendi dogmatik inançları doğrultusunda baskı uygulayarak yaşamaya veya ölmeye mahkum edenlerin; tercihine, özgürlüklerine, yaşlarına bakmaksızın gösterilen tepki.

ne kadar baskı uygularsanız o kadar sert tepki alırsınız ve bu patlamada yapılanların doğruluğu, yanlışlığı tartışmaya kapalı hale gelir. işte bundan mütevellit, biraz da siz kılık kıyafet derdine düşün ve sokaklarda güven duygusundan yoksun gezin sevgili molla amcalar.
  • insanların hayatını siken mollalar için duyar kasıldığını da görmüş olduk. ya safsınız ya dangalak.
  • bu iran 10 yıla bizden daha demokratik,laik bir devlet olursa çok bozulurum.
  • bugün gördüğüm ve çok güldüğüm görüntüler. uçurmasınlar diye sarıkları bağlıyorlarmış.
  • daha dogrusu sariklari kafalarindayken sariga saplak atmalari durumu. redditte denk geldim bu keyifli goruntuleri sizle de paylasilmak istedim.

not: yere dusurulen bir dede var ona uzuldugumu belirtmek isterim.

video
  • bir tanesinin yere düşen sarığını dönüp almaya döndüğü esnada yerdeki sarığa atılan tekme ile ürken ve "dur şimdi bir de beni de dövmesinler sokayım sarığa zaten kelimi kapatmak için takıyordum" dercesine aniden 180 derece yeniden dönüş yaparak sarığı sallamadan yürüyüp uzaklaştığı video

10 kişi toplanıp; dışarıda oturmuş sakince arkadaşıyla bira içip muhabbetini eden insanlara atıp tutan aslan kesilen kılıcını çekip cengavere dönüşen bu dangalaklar işte böyle dırt atar, "sen ne yapıyorsun benim sarığıma nasıl vurursun" diye tek bir cümle bile kuramaz, kendini bile savunamaz. o göt yoktur. kendi için kutsal olan, evinde çıkarıp baş köşeye koyduğu sarığı tekmelenirken umurunda bile olmaz bir anda canı daha tatlı gelir, kimse kendisine vurmadığı, şiddet uygulamadığı halde...

rahmetli babamın zamanında "bunlar namaz kılarken bir kese altını yana koyup 'kıble bu tarafta' desen namazın ortasında o yana dönerler" dediği gibi...
  • molla duyarcılarını üzen olaydır.
  • acemler bizden daha seküler çıktı rıza baba.
  • çok güzel eylemdir.destekliyoruz. özelden yazıyorlar takke gidince kel göründüğünden, darülharp var orada siyasal islamcı kardeşlerim yazıp durmayın. her şey mübah.
  • ne zaman şeriatçılar incinse komünistler, sosyalistler ve sjwler yardıma koşarlar.
hesabın var mı? giriş yap