• birinci agizdan dinledigim sekliyle;
    - cv'nize baktigimizda bizim aradigimiz ozelliklerin hicbirini tasimadiginizi goruyorum, neden bu gorev icin basvurdunuz ?
    - sansimi denemek istedim.
    - peki.. bize soracaginiz bir soru var mi ?
    - evet. madem cv'mden uygun olmadigin anlasiliyordu, neden beni cagirarak hem benim vaktimi harcadiniz hem kendinizinkini ?
    - eeeoooo....
  • -en beğendiğiniz ve beğenmediğiniz üç özelliğinizi bizimle paylaşır mısınız?
    -yani olay bu mudur bununla mı kişiliğimi test edeceksiniz
    -bu da olayın bir parçası
    -neden hep aynı sorular soruluyor ben de size bunu soruyorum
    -burada soruları ben sorarım
    -bi siktir git ya
  • - 400 milyon ücret alacaksınız, 7 gün çalışacaksınız ve çalışma saatleriniz 9- 19 arası olup, genellikle biz burdan 23 gibi çıkmaktayız! ne diyorsunuz?

- oldu!
  • -son isinizden nasil ayrildiniz...?
    -x sirketi bizim sirketi satın aldı, last in first out kurali uyguladilar...
    (bkz: based on a true story)
  • - peki ki$ilik olarak arkada$lariniz sizi nasil tanimlarlar mesela,
    - bilmeem onlara sorun.
  • - sana ne kadar güvenebiliriz?
    - ne kadar para vereceksiniz?

(bkz: dunyanın en yüzeysel adamı)
  • - ...para az, mesailer uzun, hiçbir yan getirdi, faydalanabileceğin sosyal tesis yok. ticket bile vermiyoruz. öğle yemeğini ya adi yemekhanede yersin ya da parasını ödersin. senin anlicaan orta çağdaki köle tüccarlarından tek farkımız, elimizde kırbaç yok. seni sömür sömür sömürücez açık sözlü olmak gerekirse. ne diyosun?
    - açık sözlü olmak gerekirse; ben de sizin koltuğa oynuyorum zaten. sorun değil yani.
    - güzeeeeel, kendinizi gelecekte burada görüyorsunuz yani.
  • - hayattan beklentilerin nedir?
    - ne o, yoksa beklentilerimi sağlamaya mı çalışçaksınız? gözlerim yaşardı be. asgari ücretle adam arıyosunuz bi de dalga geçer gibi hayattan beklentiniz var mı die soruyosunuz. hayattan beklentisi olan adam asgari ücretli işe başvurur mu canım benim? hem sen ne öle executive pozlarına girmişin, sanırsın ki beyfendi sabancı holdinge management trainee alıyor. 12 senelik romayözcüyüm ben, son ütüden, overloktan da anlarım.
  • -ozgecmisinizde ehliyetinizin olmadigi yazili, neden almadiniz bugune kadar ?
    -hmm neden helikopter brovesi almadiysam o yuzden: arabam yok.
  • şu andaki patronum : kız arkadaşın var mı?
    sedrik : yakın zamanda ayrıldım, ama olmasını istiyorsanız bir tane bulurum.

şu andaki patronum : neden takım elbise giymedin ?
    sedrik : açıkcası kendimi daha rahat hissediyorum ve ben rahat olursam sizde beni
    daha iyi tanıyabilirsiniz diye düşündüm.ama takım elbise konusunda ısrarlıysaniz yatağa bile takım elbiseyle girerim.

şu andaki patronum : sence firmamıza ne katabilirsin?
    sedrik : şu anda burada bu konuşmayı yapıyorsak sanırım bu soruyu sizin kendinize
    sormanız lazım.

evet işimden ve patronumdan çok memnunum.

yillar sonra gelen not...oha be cahil cesareti gibi birseymis..
hesabın var mı? giriş yap