• filmde bir kız ve bir eleman var. sığınakta uyanıyorlar. onları tedavi eden adam dünyanın sonunun geldiğini söyler. ve dışarı çıkmak yasak.

hatırlayan var mıdır?

edit: 10 cloverfield lane’miş, yeşillendiren
    @sakatat seven insan
    @basbelam
    @panterussss
    @benyinedebildigimiyapayım
    @fermecup
    @b612
    @malgibiyim
    @ad majorem dei gloriam ’a teşekkürler.
  • filmden ziyade 1998 yılında, yanılmıyorsan show tv'de yayınlanan bir çizgi film vardı. adını sinbad diye hatırlıyorum ancak bildiğimiz sinbad'ın aksine burdaki sinbad bir tilkiydi. konusu da orjinal sinbad'dan farklıydı. fabl tarzı insanların olmadığı bir çizgi filmdi. hayvanların şatolarda yaşadığı orta çağ döneminde geçiyordu. hafta içi hergün yayınlanıdı. nereye yazdıysam bulamadım. hafızası kuvvetli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

edit:
    @benyinedebildigimiyapayim sayesinde bulundu. ''robin hood''muş.
    https://www.imdb.com/title/tt0070608/
  • film değil de eskiden trt'de ramazanda sahurda türk ülkeleriyle alakalı belgesel olurdu, işte bir gün kazakistanda bir gün türkmenistanda bir gün özbekistanda falan. o programın adını hatırlayamıyorum.
  • ya allahını seven bir el atsın. küçükken izlediğim bir film vardı. konusu dün gibi aklımda. google amcaya neler yazdım film bir türlü çıkmadı.

film organ mafyası psikopat bir doktorun hikayesi.

yardımcısı ıssız bir yerde yol kenarında benzın almaya gelen karavanların filan bijonlarını gevşetiyor. sonra araçların arıza yapmasını sağlayıp yanlarına yardım ayağına geliyor. sonra yardım getirmeden önce birer kahve içelim deyip kahvelerine uyutucu ilaç atıyor. sonra araç sahipleri elleri kolları bağlanmış bir şekilde gözlerini ameliyathane gibi bir yerde açıyor. orada onlar gibi bir ton insan var. hepsi tufaya gelmiş. poliste işin içinde. bunların organlarını satıyor doktor. matkapla deliyordu filan. oraya hapsettiklerini birde komutla beraber kendine selam verdiriyordu.

bilen izleyen adını söylesin lütfen. yıl 2000 ler film büyük ihtimal 1990 yapımı filan. sonra silicem bu entryi. ya da silmem. bilemiyorum.

tanım : çok sinir bozucu beyin siken hede.
  • hangi filimler?
  • üzüm bağları yanan bir film vardı. güzel bir dram filmdi.

ekleme; @krang'a teşekkürler, film bulundu.
    a walk in the clouds
  • iki tane var.

- 3 japon genç, iki erkek bir kız. tek bir sahne hatırlıyorum sanki yaz mevsimiydi, bunlar böyle terk edilmiş bir binaya gidiyorlar, doğa geri almış, her yerden çiçekler sarmaşıklar fışkırıyor falan.

- bu görece yeni bir film. hamile kadınlar var, bunlara kliniklerde bakıyorlar ama kliniklerde bir sıkıntı var, hamile bir kadın var, bir şekilde bunu anlayıp kaçmaya çalışıyor falan. bu v'den bir sahne de film mi zannediyorum yoksa gerçekten böyle bir film mi vardı emin olamadım.

tahmini olanlar yeşillendirirse sevinirim.
  • aklıma takıldı lan gece gece. çocukken yani muhtemelen 90ların sonunda izlediğim bir film vardı. hatırlayabildiğim kadarıyla iran yapimiydi . bir çocuğa öğretmeni zekasının gelişmesi için karides yemesini öneriyordu ama ailesi de karides yemenin günah olduğunu söyleyip ona yasaklıyordu. öyle bi film bilen var mı acep?
  • direkt olarak ainothia adlı yazara anlatılması gereken filmlerdir bunlar. anında buluyor. tam bir çılgın. inanmayan başlık içerisinde "ainothia" yazarak aratıp, marifetlerini görebilir.
  • 90 ların sonu ya da 2000 lerin başında izlemiştim. hatırlayan varsa yazsın yıllardır düşünüyorum arıyorum bulamıyorum. konusu şöyle:
    bir kadın tamirciden arabasını alıyor arabayı tamirciden çıkarırken görüyoruz ki arabanın altından bir parça düşüyor. ahaa kötü bir şey olacak. derken bu ablamız arabaya üç erkek alıyor ama birbirini tanımayan üç erkek sanırım otostopla mı artık biri iş arkadaşı diğer ikisi mi otostop tam hatırlamıyorum. abi sonra arabanın freninin patladığını anlıyoruz filmin esas konusu da bu. film boyunca herkes bu arabadakileri kurtarmaya çalışıyor. hatta bir ara sanırım telefonlarının şarjı bitiyor radyo ile irtibat sağlıyorlar. helikopter falan takip ediyor. en son da dubalara çarptırıp kurtarıyorlar. o yıllarda izlerken çok keyif almıştım, şimdi belki o kadar keyif vermez ama hatırlayan yazsın lütfen :)

edit: runaway car’mış film. yazan arkdaşlara teşekkürler :) ayrıca aynı senaryoyla bir de cobra takibine bir bölüm çekilmiş onu da buldum rahatım:)
hesabın var mı? giriş yap