• atasözü ve deyimleri çok sık kullanırlar sınavlarda ne demek istiyor lan bu dediğim atasözlerini deyimleri ısparta sayesinde çözdüm.

bak-bi sözünü çok sık duyarsınız.

insanları tutucu olmakla beraber asabi değillerdir özellikle ters bir görünüşünüz varsa sadece bakarlar laf atmazlar birşey demezler yozgat değildir yani.

gezip görmek için oldukça iyi bir şehir ama sakın yerleşmeyin ha emekli olduktan sonra yerleşin ama genç yaşınızda yerleşmeyin.
  • ısparta akdeniz bölgesinin sevimli, güzel, benim pek sevdiğim şehirlerinden biridir.
    180-200 bin nüfusludur. bu nedenle şehre alışıp uzun süre kalıp sonra ankara, istanbul gibi büyük şehirlere gittiğinizde yolda insanlar üzerinize geliyormuş gibi hissedersiniz. panik yapmayın !

akdeniz bölgesinde olmasına rağmen kışları oldukça soğuktur. eğer bir gün yolunuz düşerse "aa ben akdenize gidiyorum" diye düşünerek bavul hazırlamayın. kışı soğuktur, karasal iklimdir.

meyve sebze boldur her şey yetişir burda. hem de doğaldır mis gibidir. insanı iyidir temizdir.
  • ısparta akdeniz'in en kötü şehirlerinden biridir. akdeniz bölgesinde bulunmayı haketmiyor. bir kere, esnafı tam bir çakaldır. aynı zamanda yobazdır. gece hayatı pastanede limonata içmekle sınırlıdır. daha çok orta anadolu şehri imajı verir. tek artısı antalya'ya yakın oluşu.

cedit: gece hayatı coşmuş diyolla, 4 yıldır ilerleme varmış bu da güzel..
  • akdeniz'in en ucuz şehridir. her şey bedava resmen bu şehirde. baska da bir numarası yok.
  • ortasındaki gül heykeli,bir çiçeğe yapılmış en büyük hakaret olarak halen daha belleklerden kazınamamıştır. akdeniz bölgesinde bulunmasına karşın tipik iç anadolu yobazlığı ve kurnazlığındaki insanların yaşadığı köyden hallice şehir.
  • yeşildir, bereketlidir, tatil bölgelerine yakındır. eğirdir gibi süper bir ilçesi vardır.
  • sözlükteki bazı hıyarların kötülediği memleket. bozuk plak gibi aynı argümanlar tekrar edilir. "halkı yobaz, öğrenci kazıklar..." bu saydığın özellikler çoğu anadolu şehri için geçerlidir. türkiye'de öğrenci kazıklamayan şehir mi var ? kim ne derse desin çok güzel bir memlekettir. caddeler düzgündür. şehir hijyen bakımından temizdir. sebze-meyve fiyatları ucuzdur. halkı kendi halinde şirin anadolu insanıdır. bir kere küçük ve şirindir. tam kafa dinlenecek huzurlu bir şehir. stressiz yaşarsın bu şehirde dert yok tasa yok. asayiş olayları çok az. antalya'ya yakın altında araban varsa 1 saat 45 dakika'da oradasın. canın sıkılırsa eğirdir'e git. canın mangal mı yapmak istedi atla arabaya git ayazmana'ya kur mangalı keyfine bak.
    kısacası huzurlu bir memleket. inşallah birgün bu memlekete gelirim.
  • kafam kadar güller yetişipduru buuda.
    egirdir'i tatli su goludur.
    keciborlusunda kükürt cikarilir.

ınsanlari pek bir cilgindi, deprem olmustu ona bile gulmuslerdi .))

anonim bir calisma olarak en fazla türklük ozelliklerini tasiyan yer diye duymustum.

gulcadirini kapandi dedilerdi amma firuzan da nargile tutturmek varidi simdi.
  • mimar sinan caddesinde finansbank arkasındaki lezizhan çiğköfte salonunda çiğköfte yemeden dönülmemesi gereken şehir...
  • yazları serindir özellikle de akşamları, leziz kirazları vardır bi de elbette unutmadan ferah kebap efsanesi, gidince 1 porsiyon tandır kebap, 1 porsiyon şiş köfte, 2 porsiyon peynirli pide yanında bol köpüklü yayık ayranı ile mideye indirilir üstüne de kaymaklı kadayıf ufff kokusu burnuma geldi, bunların hepsini yemek için 1.5 gün aç bırakıyorum kendimi ve dura dura yavaş yavaş yiyorum, şiddetle öneririm, ısparta'ya gidip de ferah'ta bunları yemeden dönerseniz pişman olursunuz, kebapçı kadir falan yalan. ayrıca ferah pazarları sanırım kapalı bilgilerinize.
hesabın var mı? giriş yap