• bahsedilen şehir eğer yurt içi ise izmir ya da ankara’dır. başkası olamaz. deniz aranan şartlardansa izmir, değilse ben yine izmir derim.

yurt dışı için alternatif çok.
    (bkz: amsterdam)
    (bkz: new york)
    (bkz: londra) olabilir.
  • alakasız bir şekilde bu yıl üç kişiden yurtdışında iş teklifi aldım. ikisini kabul etmedim fakat biri yıl sonunda belli olacak. aksi durum olur da bu ülkeye kancayı takacaksam eğer tüm atölyemi ayvalık’a taşıma niyetindeyim.
  • kafan attığında çıkıp istanbula gidebileceğin bi uzaklikta olması gereken şehirdir.

(bkz: edirne)
    (bkz: kocaeli)
    (bkz: sakarya)
    (bkz: yalova)
  • üsküp-prizren evet kesinlikle
  • izmir
  • izmir değil sayın istanbullular lütfen izmire gelmeyin bodrumun tarihi ve doğal dokusu talan edilip küçük istanbula döndü en azından izmir bize kalsın başka şehirlere göç ediniz
  • bodrum'da 4 yıl yaşamış bir istanbullu olarak söyleyebileceğim en doğru şey, 2 senedir tekrar istanbul'da yaşamaya başlamış oldugumdur.
  • malatyadır. yaşanılacak bir şehirdir. malatyayı bilmeyenler için varsa memur akrabalarından malatya nasıl bir yerdir diye sorun. oranın tayini kapalı cevap alırsınız. anlarsınız umarım neden tayin kapalı olduğunu.
  • izmit, düzce ,zonguldak ,ısparta(eğridir)
    hiçdeğilse ben bunlardan birine taşınırım, hepsinde insanları idare eder, çakal esnaf az
  • tabiki de ankara, ilk başta sıkabilir biraz ama alışınca bağımlılık yapar. ne kadar kızıp sövüp saysakta bırakamadığımız şehirdir, gelirken ağlayabilirsin ama dönerken daha çok ağlarsın ankaradan. hem büyük şehir hem aktif hem sosyal, istanbul boğuculuğu, sıkışıklığı yok, daha rahat daha ferah. iyi bir semtte yaşarsan dünyanın en güzel yeri gelebilir ve herşeyin denizden ibaret olmadığını insana öğretir bu şehir.
hesabın var mı? giriş yap